مراسم رونمایی از کتاب “خنیاگر دماوند” در ساری

عکاس (ابراهیم فلاح) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران  با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از پیشکسوتان فرهنگ و هنر مازندران آیین رونمایی از کتاب “خنیاگر دماوند” که به زندگی هنری پیشکسوت موسیقی بومی مازندران ؛ استاد نوراله علیزاده می پردازد رونمایی شد .

در این مراسم که با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن موسیقی مازندران و به مناسبت پنجاه سال خدمات هنری استاد نورالله علیزاده و هفته مازندران در سالن سلمان هراتی مجتمع فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد عباس زارع مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در سخنانی هدف از برگزاری این گونه برنامه ها را علاوه بر بزرگداشت خدمات پیشکسوتان فرهنگ و هنر ، زنده نگاه داشتن فرهنگ ، زبان و هنر بومی دانست و گفت : اگر علاقه مند به هویت بخشی فرهنگی به نسل جوانیم باید به پیشکسوتان این عرصه ارج بنهیم.

وی افزود: هدف اصلی ما در این اداره کل نیز حمایت از فرهنگ ، هنر وزبان بومی مازندران است و از طرح های گوناگون در این راستا حمایت می کنیم .

زارع تصریح کرد : تجلیل از پیشکسوتان و فرهیختگان فرهنگی و هنری استان ادامه خواهد داشت .

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه کالاهای فرهنگی وهنری بومی مورد اقبال خانواده های مازندرانی است و در سبد خرید آنان قرار دارد .
شایان ذکر است کتاب “خنیاگر دماوند” به همت دکتر علی رمضانی پاجی و انتشارات هاوژین به چاپ رسیده است .