مراسم رونمایی از کتاب عکس “سامون” در حوزه هنری مازندران

عکاس (زینب ذبیحی) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

تولید اخیر حوزه هنری مازندران با بیش از ۱۵۰ قطعه عکس در هفته مازندران منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری مازندران کتاب عکس «سامون» با آثاری از ۶۰ هنرمند از سراسر استان با هدف ثبت، احیا، بازشناسی، معرفی و گسترش پدیده های فرهنگی، به عنوان تولید تازه این مرکز به مرحله چاپ رسید و در حوزه هنری مازندران رونمایی شد.

«مهدی معصومی گرجی» رییس حوزه هنری مازندران در این برنامه گفت: مجموعه فرهنگی هنری حاضر در بخش های آداب، آیین و باورها، معماری، مناظر و طبیعت، کار و تلاش ( سبک زندگی)، محرم و دفاع مقدس آماده شده که در مجموع بیش از ۱۵۰ عکس را در خود جای داده است.

وی که مسئولیت خانه عکاسان حوزه هنری مازندران را نیز عهده دار است ادامه داد: کتاب عکس « سامون » یک اثر ۱۸۰ صفحه ای در قالب خشتی است که آثار درج شده در آن پس از فراخوان در بین اعضای خانه عکاسان و دریافت ۳۰۰۰ اثر و گزینش نهایی آماده ارائه شد.

این مقام مسئول با اشاره به فرارسیدن هفته مازندران افزود: با توجه به ویژگی عکسهای مجموعه سامون که به بازنمایی تمام عیار فرهنگ استان می پردازد و یک اثر کم نظیر با حضور خیل عکاسان حرفه ای استان است، تصمیم بر آن شد که رونمایی و انتشار آن همزمان با هفته مازندران باشد.

«معصومی گرجی» همچنین با اشاره به پتانسیل بالای مازندران در هنر عکاسی و فعالیت گسترده عکاسان هنری در استان گفت: تصمیم داریم پس از انتشار اولین مجموعه عکس سامون ( در صورت مساعد بودن جمیع شرایط) کتاب های دیگری نیز در ادامه همین مجموعه به چاپ برسانیم.

در ادامه این برنامه، کتاب عکس سامون با حضور پدر و مادر شهید عبدالله نصیری از فریدون کنار( که خود از سوژه های عکس موجود در این کتاب بوده اند) رونمایی و از عکاسان این مجموعه تقدیر شد.