رونمایی از کتاب “ماه پنهان نمی‌ماند” با موضوع نقش زنان در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در ساری

به گزارش تسنیم، مراسم رونمایی از کتاب “ماه پنهان نمی‌ماند” با موضوع نقش زنان در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با حضور آیت الله لائینی نماینده ولی فقیه در مازندران، سعادتی و زارعی نمایندگان مردم بابل و ساری در مجلس شورای اسلامی، مسلمی و ملکی فرماندهان سپاه کربلای مازندران و حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران، عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان طوسی و ولی پور مدیران کل بانوان و خانواده و کتابخانه‌های عمومی مازندران، خانواده شهدا و حضور میهمان ویژه این مراسم سردار کمیل کهنسال مشاور فرمانده کل سپاه در ساری برگزار شد.

** نماینده ولی فقیه در مازندران:
شهدا و رزمندگان مدافعان حیات طیبه هستند

آیت الله «محمدباقر محمدی لائینی» گفت: دفاع مقدس تبلور دفاع از حیات طیبه به وسیله بزرگ مردانی است در لباس رزمندگان، شهدا جانبازان، آزادگان و ایثارگران بوده و این‌ها مدافعان حیات طیبه هستند.

آیت الله «محمدباقر محمدی لائینی» نماینده ولی فقیه در مازندران در آئین رونمایی کتاب «ماه پنهان نمی‌ماند» با اشاره به ۴۰ سالگی دفاع مقدس اظهار داشت: برنامه بسیار کیفی، معنوی، ارزشی، جهادی و اعتقادی از جانب خواهران و برادران و همسران شهدا ترتیب داده شد.

وی افزود: امروز ما شهدای زنده و سرداران بزرگوار و از افتخارات دفاع مقدس را همچنان در سطح ملی داریم و اما ممکن است امروز در سمت سیاسی و نمایندگی مجلس و یا عناوین دیگر در حال خدمت باشند، در اصل اینها از نیروهای انقلاب و از یادگاران دفاع مقدس هستند.

نماینده ولی فقیه در مازندران به حیات طیبه اشاره کرد و گفت: زنان و مردان دو معمار سازنده حیات طیبه هستند که در پیدایش این حیات سهیم و شریک هستند. تک تک افراد باید حیات طیبه داشته باشند در این صورت است که جامعه طیبه خواهیم داشت.

**مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس مازندران:

کتاب «ماه پنهان نمی‌ماند» به نقش زن مازندران در دفاع مقدس می‌پردازد

سردار «عبدالله ملکی» با عنوان اینکه کتاب «ماه پنهان نمی‌ماند» اثری است گرانبها از حماسه زنان مازندران در انقلاب و دفاع مقدس، بر لزوم تدوین آثار در حوزه زنان و انتقال حماسه‌ها به نسل حاضر و آیندگان تأکید کرد.

سردار «عبدالله ملکی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران در آئین رونمایی از کتاب «ماه پنهان نمی‌ماند» که در سالن کنفرانس اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد، با بیان اینکه در حوزه تدوین کتب دفاع مقدس و در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نهادهای مردمی و موسسات فرهنگی در سطح استان مشغول هستند، اظهار داشت: عمده کار در این بخش در حوزه مأموریت‌های اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، بنیاد شهید، ستاد کنگره شهدای سپاه کربلا، حوزه هنری و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

سردار ملکی عنوان کرد: اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران چاپ سالانه 50 کتاب را در دستور کار دارد که ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح و بنیاد حفظ آثار کشور است و ما در استان با کمک همه سازمان‌ها و نهادها و نیروهای نظامی این کار را انجام می‌دهیم.

** مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران:

کتاب «ماه پنهان نمی‌ماند» برگ زرینی از دفاع مقدس است

«سمیه قاسمی طوسی» گفت: کتاب «ماه پنهان نمی‌ماند» برگ زرینی است که مستند و مکتوب به دست نسل آینده که در جریان الگوبرداری از پیشینیان خود هستند، می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران، «سمیه قاسمی طوسی» مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران در آئین رونمایی از کتاب «ماه پنهان نمی‌ماند» با اشاره به نقش زنان در دفاع مقدس اظهار داشت: امروز رونمایی از کتاب با افتخارآفرینی زنان استان را داریم که در امر پشتیبانی در جنگ حق علیه باطل نقش آفرین بودند و امروز ما توانسته‌ایم نقش این زنان را به مرحله ظهور برسانیم.

طوسی افزود: امیدواریم که قدردان این نعمت‌های ارزشمند معنوی که در اختیار ما قرار داده شد باشیم و در جای خودش بتوانیم از این سرمایه ارزشمند که از شهدا برای ما به ارث رسیده است در اعتقاد به مفاهیم و ارزش‌های دفاع مقدس گام بزرگی برداریم.

این اثر با همکاری و  حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی،  اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با دفتر امور بانوان و خانواده استانداری به چاپ رسیده است.