مراسم رونمایی از کتاب و آلبوم موسیقی حماسی و آئینی مازندران در ساری برگزار شد

مراسم رونمایی از کتاب و آلبوم «موسیقی حماسی و آیینی مازندران با اجرای قطعاتی از آلبوم توسط «محمود شریفی» و در حضور هنرمندان دخیل در تولید این اثر و چهره‌های اثرگذار موسیقی و هنر استان، در سالن سلمان هراتی ادارۀ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برگزار شد.

موسیقی حماسی و آیینی مازندران» مجموعه‌ای پژوهشی است که با نگاهی ژرف به بررسی منظومه‌های حماسی و آیینی مازندران می‌پردازد و از سوی شرکت فرهنگی هنری نسیم مهر آوا و نشر نُت به بازار آثار فرهنگی عرضه‌شده است.

این مجموعۀ پژوهشی به همراه یک آلبوم موسیقی به‌عنوان موسیقی شاهد بر منظومه‌ها تهیه و توزیع‌شده که بازخوانی تمامی منظومه‌ها بر عهدۀ استاد «ابوالحسن خوشرو» بوده است.

 انتخاب استاد خوشرو به‌عنوان خوانندۀ این اثر از چند جهت مورد اهمیت است. چیرگی استاد خوشرو بر آواز اصیل مازندرانی بر کسی پوشیده نیست. ضمن این‌که پژواک صدای این هنرمند برجسته در بیان گزاره‌های حماسی و به‌کارگیری تزئینات و تحریرهای متنوع جلوه‌ای ویژه به موسیقی می‌بخشد. گزینش او به‌عنوان یکی از تأثیرگذارترین چهره‌های موسیقی مازندران با توجه به عمق اصالت کلام و لحن و لهجۀ او از اهمیت و ضرورت زیادی برخوردار است.