مراسم آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی با نواختن زنگ انقلاب در مدارس استان مازندران با حضور نماینده ولی فقیه و استاندار برگزار شد.

با حضور نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه ساری، استاندار مازندران، مدیرکل آموزش و پرورش و برخی مدیران؛ زنگ انقلاب در هنرستان دخترانه ابتکار ساری نواخته شد. ‎

آیین نواخته شدن زنگ انقلاب همزمان با نخستین روز گرامیداشت دهه فجر با حضور مسئولان مختلف در مدارس سراسر استان مازندران برپا شد و این آیین در ساری نیز در هنرستان ابتکار برگزار شد.

دانش‌آموزان در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام راحل با آرمان‌های والای انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

حجت‌الاسلام یوسف یوسف‌پور رئیس ستاد دهه فجر و شورای هماهنگی تبلیغات مازندران در این مراسم با اشاره به انجام بیش از 100 عنوان برنامه شاخص به‌مناسبت دهه فجر در استان گفت: گلباران مزار و تجدید میثاق با شهیدان، ویژه برنامه ورود بنیانگذار انقلاب اسلامی و نواختن زنگ انقلاب از جمله برنامه‌ها است.

وی افزود: در تدوین برنامه‌های ویژه دهه فجر سعی شده تا طبقات مختلف اجتماعی از جمله کودکان و نوجوانان مدنظر قرار گیرد.

یوسف‌پور با اشاره به همزمانی 22 بهمن با چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی ادامه داد: در تدوین برنامه‌های امسال سعی شده این موضوع پررنگ دیده شود. شعار دهه فجر چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با عنوان «انقلاب اسلامی، زنده و پویا در پرتو ولایتمداری، جهاد و مقاومت» است.