زنگ بازگشایی مدارس استان مازندران با حضور استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی و امام جمعه و مسئولین شهر سیمرغ نواخته شد.

زنگ بازگشایی مدارس مازندران نواخته شد

سعدی‌پور: اولویت آموزش‌وپرورش بر آموزش حضوری است

(پانا) – آیین استانی بازگشایی مدارس مازندران در دبیرستان دخترانه مرحوم شهابی شهرستان سیمرغ برگزار شد.

علی‌رضا سعدی‌پور، مدیرکل آموزش وپرورش مازندران در آیین استانی بازگشایی مدارس مازندران که به صورت نمادین در دبیرستان دخترانه مرحوم باغبانی برگزار شد، بر اهمیت و اولویت سلامت و تندرستی دانش‌آموزان و معلمان در سال تحصیلی جدید تأکید کرد و گفت: «امروز در یک زیست‌بوم جدید قرار داریم که با گذشته فرق دارد و آن آموزش در فضای مجازی و الکترونیکی است.»

او با اشاره به تجربه این زیست‌بوم جدید از اسفند ۹۸ تا خرداد ۹۹ ادامه داد: «نسبت به سال گذشته،‌ رشد قابل توجهی در امتحانات پایه دوازدهم دانش‌آموزان استان داشتیم و شاهد صعود دو پله‌ای در کشور بودیم.»

مدیرکل آموزش‌وپرورش مازندران با بیان اینکه اولویت آموزش و‌پرورش با آموزش حضوری است، یادآور شد که هیچ اجباری در کار نیست و این امر با تعامل خانواده‌ها صورت می‌گیرد.

سعدی‌پور با اشاره به دستورالعمل‌های ابلاغی جدید، از خانواده‌ها خواست که شیوه‌های دست‌یابی به آموزش فرزندانشان را در اطلس مدیران مدرسه جستجو و انتخاب کنند.

او تأکید کرد که الگوی ما کم کردن تراکم دانش‌آموزان، گروه‌بندی دانش‌آموزان گردشی کردن حضور آنان بر اساس شیوه‌نامه‌ها برای آموزش حضوری است و‌ در عین حال اختیار انتخاب را به خانواده‌ها داده‌ایم.

او چهار شیوه آموزش را چنین برشمرد: آموزش حضوری که اثربخشی بیشتری دارد، استفاده از فضای شبکه شاد، استفاده از ظرفیت شبکه آموزش که در این مورد با هماهنگی شبکه تبرستان، اقدام به پخش آموزش هم خواهیم کرد و شیوه درس‌نامه که شامل محتوای درسی در قالب سی‌دی و دی‌وی‌دی است و در اختیار دانش‌آموزان و خانواده‌ها قرار می‌گیرد.

سعدی‌پور اظهار امیدواری کرد که با همکاری اولیا بتوانیم آموزش و ‌پرورشی پویا، خلاق و شاداب برای دانش‌آموزان فراهم کنیم.

مدیرکل آموزش‌وپرورش مازندران در این آیین، پیام وزیر آموزش‌وپرورش به مناسبت آغاز سال تحصیلی را نیز قرائت کرد.