مراسم معارفه” حاتمی” سرپرست جدید صندوق کارآفرینی امید مازندران

عکاس (محمد مهدی زلیکانی) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

بعد از 6 سال یک مازندرانی سکاندار مدیریت صندوق کارآفرینی امید مازندران شد

به گزارش روابط عمومی صندوق کارآفرینی امید استان مازندران مراسم معارفه دکتر محمدرضا حاتمی سرپست جدید صندوق کارآفرینی امید مازندران با حضور دکتر اصحابی عضو هیات مدیره صندوق کارآفرینی امید کشور، دکتر علی بابایی نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی، قاسمی مدیر کل تحول استانداری مازندران، خانم دکتر دولتشاهی معاون دفتر جذب و سرمایه گذاری و اشتغال استانداری مازندران   ، مهندس عبدی معاون اداره کل تعاون مازندران و مدیران ستادی و روسای شهرستانی صندوق کارآفرینی امید مازندران برگزار شد.

علی بابایی نماینده مردم ساری در مجلس با بیان اینکه: جای بسی خوشحالی است که یک مازندرانی سکاندار صندوق کارآفرینی استان شد گفت: 4 میلیون نفر دانش آموخته در کشور داریم که نیازمند بستری برای اشتغال می باشند. وی به نقش تعیین کننده صندوق کارآفرینی امید برای ایجاد بستری مناسب برای این جوانان اشاره کرد و گفت: مجلس در برنامه هفتم نگاه ویژه ای به صندوق کارآفرینی امید در کشور با توجه به نقش تعیین کننده و عملکرد بسیار فعال این صندوق در ایجاد اشتغال دارد.

دکتر اصحابی عضو هیات مدیره صندوق کارآفرینی کشور هم در این مراسم با اشاره به اینکه برای قدرت مانور بیشتر خدمتگذاری به مردم؛ تعطیلی در برنامه های صندوق معنی ندارد پاکدستی را یکی از اولویت های شاخص انتخاب مدیران در صندوق کارآفرینی دانست و گفت: دکتر حاتمی از نیروهای پاکدست و ساعی صندوق کارآفرینی در استان است که قطعا هم چون مدیر قبلی منشاء خدمات ارزنده خواهد بود.

دکتر اصحابی با اشاره به جذب یک و نیم میلیارد دلاری اعتبار صندوق بعداز سال 96

از صندوق توسعه ملی به نگاه مثبت و حمایتی مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت:47 درصد دریافت کنندگان تسهیلات صندوق کارآفرینی را زنان تشکیل می دهند که نشان از اعتماد به نفس بالای آنان دارد.

عضو هیات مدیره صندوق کشوری با اشاره به اجرای خوب طرح هر روستا یک محصول یا روستای بدون بیکار در مازندران گفت: 400 روستا در کشور را در این خصوص هدفگذاری کرده ایم و بنا داریم این رقم را به دوبرابر برسانیم.

وی از حمایت صندوق کارآفرینی کشور به 2500 واحد بومگردی خبرداد و گفت: حمایت از مراکز رشد با انعقاد تفاهم نامه های همکاری با تمامی دانشگاه های سراسر کشور در دستور ویژه صندوق قرار دارد که اولویت با جوانان تحصیلکرده بیکار است.

دکتر محمد رضا حاتمی سرپرست صندوق کارآفرینی امید مازندران هم در این مراسم با تشکر از تمامی مدیران و همکاران خود در استان و مسئولین کشوری صندوق اظهار داشت: صندوق کارآفرینی امید موسسه مالی و اجتماعی است که ماموریت آن تامین مالی کسب و کارهای خرد بازار محور می باشد. وی با یان اینکه: شناسایی جوانان واجد شرایط ، توانمندسازی آنان و کمک برای ایجاد کسب و کارهای کوچک با رویکرد کارآفرینانه و در نهایت اطمینان از پایداری این کسب و کار هاست افزود: در چند سال اخیر اولویت پرداخت با محور روستاها در قالب سه طرح هر روستا یک محصول ، روستای بدون بیکار و صندوق‌های خرد محلی بانوان بوده است . ما در استان مازندران 30 مزیت روستایی شناسایی کردیم که در۱۵ روستا به مرحله اجرا رسیده است . مزیت های در قالب طرح های گردشگری و بوم گردی ، صنایع دستی ،کشاورزی ، پرورش دام و طیور و پرورش گل و گیاه بوده است .  وی بیان داشت: معتقدیم توسعه روستاها موجب مهاجرت معکوس و اشتغال جوانان روستایی و در نهایت توسعه پایدار خواهد شد .

حاتمی افزود: در این راستا صندوق استان مازندران در طول سه سال اخیر ، تعداد ۱۲۰۰ فقره طرح روستایی با مبلغی بالغ بر هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال و اشتغال زایی بیش از ۲۰۰۰ نفر تسهیلات پرداخت کرد.

وی با بیان اینکه: دیدگاه بنده بر دو اصل عدالت محوری و توزیع متناسب و متوازن اعتبارات استوار خواهد بود افزود: امروز با دو مسئله معیشت مردم و اشتغال جوانان مواجه هستیم تسهیل اشتغال و ازدواج جوانان  را از برنامه های خود دانست و گفت: وظیفه خود می دانم در راستای سیاست های کلی نظام ابلاغیه مقام معظم رهبری در جهت اشتغال جوانان و وضع معیشت آنها کوشا باشم .

وی؛ عدالت محوری، مدیریت جهادی، کار بدون خستگی ، سرعت ، دقت و تکریم ارباب رجوع را  شعار خود دانست و گفت: یک لحظه تاخیر در این عرصه جایز نخواهد بود. وی اظهار امیدواری کرد: با کمک همکارانم به اهداف عالیه صندوق و نظام مقدس جمهوری اسلامی در استان برسیم .

سرپرست جدید صندوق کارآفرینی مازندران اضافه کرد:به عنوان یک جوان نسل دوم انقلاب تلاش خواهیم کرد تا بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی مقام معظم رهبری که سند فقه سیاسی و مایز مسئولین تراز انقلاب است را سرلوحه امور خود برای رفع بیکاری وایجاد اشتغال  در توسعه استان ولایی مازندران و کشور قرار دهیم.