به مناسبت هفته دفاع مقدس و بزرگداشت روز فرماندهان شهید، آیین نکوداشت پیشکسوتان جهاد و شهادت با سخنرانی سردار نوراللهی از فرماندهان دفاع مقدس در سالن الغدیر سپاه کربلا مازندران برگزار شد.

به گزارش تسنیم، مراسم ویژه آئین نکوداشت پیشکسوتان دفع مقدس مازندران اظهار داشت: روز گرامی‌داشت  فرماندهان شهید و روز قشر بسیج پیشکسوتان استان در این روز برگزار شده است.

وی با گرامی‌داشت سی و نهمین سالروز هفته دفاع مقدس با شعار ما پیروزیم، افزود: در هشت سال دفاع مقدس بیشتر کشورها و قدرت‌های جهانی حامی عراق بودند اما نتوانستند به اهداف شومشان دست یابند.

سردار عبدالله  ملکی افزود: در هرجنگی بخشی از سرزمین ما رفته اما در این هشت سال حتی یک سانت از خاک کشورمان کم نشده است و رزمندگان اسلام با تمام توان و امکانات از خاک کشور دفاع کردند.

گرامیداشت دفاع مقدس امید را در اجتماع زنده می‌کندآغاز طرح ثبت خاطرات کهن سربازان دفاع مقدسپیشکسوتان لرستان خاطرات دوران دفاع مقدس را به نسل جوانان منتقل کنند

وی گفت: امروز جهانیان شاهد اقتدار جمهوری اسلامی ایران در عرصه جهانی هستند که این عظمت را مدیون امام، شهدا و مقام معظم رهبری هستیم و در ادامه باید پیرو  و سرباز بی چون و چرای مقام معظم رهبری باشیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس  ادامه داد: ویژه برنامه‌های هفته دفاع مقدس در محلات، ادارات، مدارس و دانشگاه‌ها به خوبی برگزار شد و راویان نیز جهت بیان خاطرات و اهداف شهدای دفاع مقدس در جلسات مختلف حضور یافتند. ملکی افزود: 15کمیته استانی و 22 کمیته شهرستانی تشکیل شد تا در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تلاش کنیم.

سردار نوراللهی از فرماندهان عالی دفاع مقدس نیز در آیین نکوداشت پیشکسوتان جهاد و شهادت نیز اظهار داشت: مازندران در دفاع مقدس و صحنه‌های مختلف حضوری آگاهانه و شجاعانه داشت  و 10 هزار و 400 شهید در دفاع مقدس و 44 شهید در دفاع از حرم تقدیم انقلاب و اسلام کرد. از 650 هزار جانباز کشور، 33 هزار و 700 جانباز و از 43 هزار آزاده دو هزار 380 آزاده فداکار مربوط به مازندران است که باید قدردان این دلیرمردان باشیم.

نوراللهی ادامه داد:امروز دشمن صحبت از جنگ گسترده می‌کند اما جرات عمل کردن را ندارد و آنچه آنان را زمینگیر کرد عمل رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس و مجهادان ما درسوریه است که بارشادتهای خود حماسه خلق کردند.

وی افزود: همچنین آنچه که آمریکا را متحیر و دیوانه کرد قدرت نظامی رزمندگان در ازبین بردن پهپاد و به زمین نشاندن هواپیمای پیشرفته جنگی بود.

نوراللهی افزود: متاسفانه امروز به بهانه اختصار و صرفه جویی  نام شهدا را از کوچه و خیابان حذف می‌کنند جای تاسف دارد باید بدانیم نام شهدا افتخار ماست و باید زوایای زندگی ما مزین به نام شهدا باشد.

وی گفت : امام علی(ع) فرمودند از جهاد، اسلام،ایثار وفداکاری فاصله نگیرید و گرنه خداوند لباس خفت و خواری می پوشاند در نتیجه باید با جهاد و مردانگی در عرصه های مختلف قدرتمان را به نمایش بگذاریم.

این فرمانده دفاع مقدس تصریح کرد: باید در میدان باشیم تریبون های مقدس را که موجب گستاخی دشمنان می شود را آلوده نکنیم طبق فرمایش مقام معظم رهبری که سفارش کردند و فرموند سست نشوید ،ضعف نشان ندهید و تسلیم نشوید که صبح پیروزی نزدیک است.

در پایان از  برخی از خانواده شهدا، جانبازان و همسران شهدا  تجلیل شد.