کلنگ احداث نخستین پردیس سینمایی مازندران به زمین خورد

عکاسان (هدا کاشی پور – خلیل دردانه) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

با حضور جمعی از مسئولان استانی و کشوری مراسم کلنگ زنی پروژه پردیس سینمایی ایران در شهر ساری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری مازندران پس از چند سال پیگیری این مرکز، سرانجام احداث پردیس سینمایی ایران در شهرستان ساری رسما آغاز شد.

در این مراسم که با حضور استاندار مازندران، رییس حوزه هنری استان، شهردار ساری و همچنین معاون توسعه مدیریت و منابع حوزه هنری، مدیرکل دفتر حقوقی حوزه هنری، مدیرعامل موسسه فرهنگی تبلیغی بهمن سبز و اصحاب رسانه صورت گرفت احمد حسین زادگان استاندار مازندران ضمن اشاره به ارزش و اهمیت سینمای چند منظوره گفت: پردیس سینمایی ظرفیت تازه ای برای شهر بوده و می تواند بخشی از خلا های فرهنگی موجود را جبران کند.
وی ضمن تشکر از پیگیری های حوزه هنری مازندران از شهرداری ساری خواست تا پای کار بایستد و از هفته آینده عملیات تخریب را آغاز کند.

عبدالحمید قره داغی معاون توسعه مدیریت و منابع حوزه هنری با ابراز خرسندی از همراهی استانداری مازندران و شهرداری ساری در احداث نخستین پردیس سینمایی استان، حوزه هنری را متولی امر سینما داری و سینماسازی برشمرد و گفت: این نهاد انقلابی در کنار سینماهای موجود همواره در توسعه سینما نیز  پیشگام است.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه سینما ایران شهرستان ساری از سینماهای قدیمی و خاطره انگیز مرکز استان است افزود: امروز پیش از این مراسم طی دو نشست مهم با حضور استاندار مازندران و شهردار ساری، در موارد حائزارزشی به تفاهم رسیدیم و به زودی با ساخت پردیس ایران شاهد مجموعه فرهنگی هنری ( سینما، نگارخانه، فروشگاه فرهنگی هنری، استودیو، سالن نمایش و …) خواهیم بود.
قره داغی گفت: شهرستان ساری و استان مازندران پتانسیل بالایی در عرصه فرهنگی دارد و این ( پردیس ایران) می تواند آغاز خوبی برای اقدامات مشترک بعدی و ایجاد فضاهای فرهنگی در شهرهای مختلف استان با همکاری مسئولان باشد.

همچنین مهدی معصومی گرجی رییس حوزه هنری مازندران در بخشی از این برنامه گفت: پردیس سینمایی زمینه ساز عدالت فرهنگی است. چراکه با کمک سالن های متعدد میتواند اغلب تولیدات سینمایی کشور را برای علاقمندان به نمایش بگذارد. برخلاف گذشته و سینماهای محدود به یکی دو سالن که در طول سال فقط تعداد معدودی از فیلم ها را اکران میکردند. و از این رو هم استانی ما از تماشای دیگر فیلمها محروم بودند.

وی افزود: پردیس یک مجتمع فرهنگی هنری است. سینما، سالن ویژه فیلم های کودک و نوجوان، نمایشگاه آثار تجسمی و عکس، فروشگاه های کتاب و محصولات فرهنگی، امکان اجرای آثار نمایشی و گعده های فرهنگی هنری و موارد مشابه، چیزهایی است که در یک پردیس سینمایی میسر میشود و خدا را شاکریم که با پیگیری های حوزه هنری (و البته طراحی و پشتیبانی فنی موسسه فرهنگی تبلیغی بهمن سبز و همچنین حمایت و همکاری استانداری مازندران، فرمانداری شهرستان ساری و شهرداری ساری و سایر مراکز ذیربط) این امکان برای مرکز مازندران ایجاد شده است.

معصومی گرجی ادامه داد: ساری هم بعنوان مرکز استان و هم به حیث فاصله کم نسبت به شهرهای اطراف، میزبان حضور بسیاری از مردم فرهنگ دوست مازندران است و این بیش از پیش ضرورت وجود یک مرکز فرهنگی هنری همچون پردیس سینمایی را آشکار میکند.  پردیس سینمایی ایران میتواند علاوه بر شهرستان ساری، به همشهریان محترم شهرستانهای میاندورد، نکا، جویبار و قائمشهر نیز خدماتی ارائه کند.

در بخش پایانی این مراسم که با حضور گسترده ای از اصحاب رسانه برگزار شد کلنگ احداث نخستین پردیس سینمایی مازندران در محل سینما ایران سابق شهر ساری به زمین خورد.

شایان ذکر است که پردیس سینمایی ایران با حدود 500 متر زیربنا در 7 طبقه ( 2 طبقه زیر زمین و 5 طبقه فوقانی) دارای 6 سالن نمایش فیلم با سرمایه ای بالغ بر  30 میلیارد تومن در محل سینما ایران سابق ساری با مشارکت حوزه هنری ( و موسسه فرهنگی تبلیغی بهمن سبز وابسته به این مرکز) و شهرداری ساری ساخته خواهد شد.