کلنگ کتابخانه عمومی شهیدان معلمی در جویبار به زمین زده شد

– کلنگ ساخت کتابخانه شهیدان معلمی همزمان با هفته دفاع مقدس با حضور استاندار مازندران و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در روستای کلاگر محله شهرستان جویبار به زمین زده شد.

به گزارش ایرنا، در مراسم آغاز ساخت این کتابخانه آیت الله علی معلمی نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قائمشهر که پدر شهیدان معلمی است ، حضور داشت.

استاندار مازندران در این مراسم با بیان این که تحول و توسعه بر مبنای دانایی شکل می گیرد، گفت : برای تحقق دانایی و آگاهی، زیرساخت های کتابخوانی یک ضرورت است و برای تحقق این مهم نیاز به همراهی آحاد جامعه و کمک خیرین کتابخانه ساز می باشد.

احمد حسین زادگان با اشاره به این که برای توسعه دانایی و زیرساخت های کتاب و کتابخوانی وجود خیرین یک ضرورت و فرصت است، افزود: نقش مردم در پیشبرد امور در کنار دولت یک نقش مغتنم و کارساز است و تجلی والای آن را در دوران دفاع مقدس شاهد بودیم که چگونه با مردم محور کردن رسالت عظیم صیانت از کیان دین و کشور، سربلند و پیروز و فاتح شدیم.

وی گفت : توجه به مقوله ی خیرین کتابخانه ساز موضوع مهمی است که توسط اداره کل کتابخانه های استان بدرستی مورد توجه و اهتمام قرار گرفته است و در دراز مدت می تواند کشور و استان را در این راستا بیمه و تامین کند.

حسین زادگان افزود : توسعه کتابخانه ها نقش مهمی در افزایش دانش و آگاهی نسل جدید ایفا می کند و تلاش کردیم در حوزه ساخت و بهسازی و نوسازی؛ مردم و خیرین را مشارکت دهیم.

مقام عالی دولت در مازندران با اشاره به این که اولویت اول دولت، اتمام پروژه های نیمه تمام و پروژه هایی است که ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند، اظهار داشت: افتتاح پروژه های نیمه تمام در حوزه کتابخانه ها نیز در استان در این راستا مورد توجه جدی است.

وی افزود : دولت اعتبار مناسبی را در سفر اخیر معاون رییس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه به توسعه این بخش اختصاص داده است.

مدیر کل اداره کتابخانه های عمومی مازندران نیز در این مراسم با بیان اینکه در سطح استان در چند سال گذشته ۲۷ کتابخانه به بهره برداری رسید، گفت : در هفته دولت امسال هم ۲  کتابخانه به بهره برداری رسید و هم اکنون مجموعه کتابخانه عمومی در سطح این استان به ۱۱۷ واحد رسیده است.

آرزو ولیپور افزود که تا پایان دوره فعالیت دولت دوازدهم ۲ کتابخانه دیگر استان هم تکمیل و به بهره برداری می شود.

وی با اعلام اینکه در چند سال گذشته ساخت هیچ کتابخانه ای در مازندران شروع نشد ، گفت : اولویت ما در استان تکمیل پروژه های نیمه تمام بود و اکنون کتابخانه شهیدان معلمی اولین طرح در این زمینه است که ساختش شروع می شود.

ولی پور افزود که زمین محل ساخت کتابخانه را آیت الله علی معلمی اهداء و هزینه ساخت را هم خودش تقبل کرده است.