مراسم گرامیداشت یوم الله ۱۳آبان در مصلای ساری

عکاسان (محمدمهدی زلیکانی و محسن هدایتی بنیادآباد) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

اجتماع 13آبان در مرکز استان مازندران نیز با حضور مردم در مصلی نماز جمعه  با شعار علیه مستکبرین جهان برگزار شده است.

حاجی بابایی نماینده مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات نیز سخنران این مراسم در مصلا بوده است.

 

*ضرورت تربیت دانش‌آموزان مبارز، مقاوم و دشمن‌شناس

علیرضا سعدی‌پور مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در این مراسم با بیان اینکه باعث خرسندی است امروز را با حضور دانش‌آموزانی که قله‌های رفیع دانش را طی می‌کنند و جزو افتخارات کشور هستند برگزار کردیم، گفت:  به استناد سند تحول بنیادین در روز مبارزه با استکبار جهانی باید دانش آموزانی تربیت کنیم که مبارز، مقاوم، هوشمند باشند.

وی ادامه داد: استکبار جهانی و در راس آن آمریکای جنایتکار بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مشکلاتی از جمله جنگ اقتصادی را برای کشور ما داشته است و یکی از وظایف دانش آموزان ما این است با هوشیاری کامل در رسیدن به هدف گام بردارند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران بیان کرد: مقام معظم رهبری به دشمن شناسی تاکید فراوان داشته است و دانش‌آموزان باید در این زمینه به آگاهی لازم دست یابند.

سعدی پور افزود: در عصری قرار داریم که باید دشمن را بشناسیم و دشمن شماره یک ایران اسلامی هم آمریکا است و زمانی می‌توانیم دشمن را بشناسیم که با برنامه‌های دشمن آن آگاهی داشته باشیم و این آگاهی باید در مدرسه شکل گیرد چراکه در مدرسه ظرفیت‌ها در این کانون تربیتی نقش پیدا می‌کند.

 

ابهت و هیمنه آمریکا هرروز بیشتر از قبل در حال شکسته شدن است

به گزارش بلاغ، حمیدرضا حاجی‌بابایی در آئین بزرگداشت ۱۳ آبان در مصلی شهرستان ساری با بیان اینکه انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی، اعتقادی و الهی بود و هست و خواهد بود، گفت: ۱۳ آبان فلسفه انقلاب بزرگی است که از دانش‌آموزان تا دانشجویان و همه اقشار مختلف جامعه برای این انقلاب بزرگ شهید دادند و ایستادگی کردند.

حاجی‌بابایی بیان کرد: انقلاب اسلامی ما به دلیل ارزش های اسلامی و الهی که داشت بیش از ۴۲ سال که از آن می‌گذرد هنوز پابرجاست.
وی در رابطه با سوال هایی که در بین اقشار مختلف جامعه از اهداف و تفکرات انقلاب اسلامی پرسیده می‌شود توضیح داد: گاهی اوقات نوع سوالی که از انقلاب پرسیده می‌شود و پاسخی که به آن داده می‌شود هماهنگی لازم را ندارند و پاسخ این سوال ها باید سنجیده دقیق و مطابق با اتفاقات واقعی باشد.
رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما انقلاب کردیم تا بر اساس این انقلاب ارزش‌ها و واقعیت‌های نظاممان را در دنیا نشان دهیم، انقلاب کردیم تا اسلام اهل بیت(ع) اسلام انقلابی و اسلام مردمی شناخته شود؛ این هدف اصلی و اساسی ما از انقلاب اسلامی است که در سایه این شعار، ملت بزرگ ایران بتواند کشوری توسعه یافته، پیشرفته و بر اساس آن یک زندگی مطلوب اسلامی را در جامعه داشته باشد.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی  اظهار داشت: اکثر ملت‌های دنیا اسلامی که می شناختند اسلامی سعودی بود، اسلامی را می شناختند که با آمریکا، با رژیم صهیونیستی، با ظلم و کفر و همه نوع بی‌عدالتی همراهی می‌کرد، اما امروز می‌توانیم به جرات بگویم که همه دنیا عاشورا و اهل بیت را می‌شناسند.
وی با بیان اینکه شهید سلیمانی نماد اسلام انقلابی و عاشورایی در دنیاست افزود: ما امروز در تمام نقاط دنیا سنگرهای انقلابی و عاشورایی داریم.
این مسئول ادامه داد: ما موفق شدیم در دل ملت ها، حتی در آمریکا کرسی دفاع از انقلاب اسلامی داشته باشیم و امروز در منطقه و در تمام کشورهای اسلامی پیام اسلام ناب محمدی شنیده می‌شود.
حاجی‌بابایی اضافه کرد: ما موفق شدیم در دنیا بر اساس این اسلام در دریای عمان و در دید همه مردم نفتکش آمریکایی‌ها را با تمام امکانات جنگی آن بگیریم و برگردیم.
وی با بیان اینکه برای برافراشتن پرچم علی(ع) و زهرا(س) در دنیا هر چقدر هم هزینه کنیم کم است، تصریح کرد: امروز سخت‌ترین شرایط اقتصادی و فشار بر علیه مردم مظلوم ایران حکم فرماست؛ تحریم‌های آمریکا و ناجوانمردی غربی‌ها و ناکارآمدی افرادی که تفکر غربی و آمریکایی دارند باعث تحمیل فشار بسیاری بر ملت ایران شده است.
حاجی‌بابایی یادآور شد: مسئولان باید خجالت بکشند وقتی خانواده‌ای توان اداره زندگی را ندارد و برای تامین قوت روز خود مشکل دارد.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به حماسه روز گذشته سبزپوشان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در توقیف نفتکش آمریکایی خاطرنشان کرد: امروز دنیا به این نتیجه رسیده که ایران را نمی شود کنترل و مهار کرد.

حاجی‌بابایی با بیان اینکه در دوران اوج درگیری ها با آمریکا هستیم گفت: ابهت و هیمنه آمریکا هرروز بیشتر از قبل در حال شکسته شدن است.

وی هدف از انقلاب اسلامی ایران را شناساندن اسلام اهل بیت به دنیا دانست و افزود: امروز همه دنیا اهل بیت (ع) و عاشورا را می‌شناسند.