مرحله جدید واکسیناسیون ضد کرونا در مازندران با تزریق سه هزار و ۷۵۰ دوز واکسن آغاز شد.

عکاس (احسان فضلی اصانلو ) خبرگزاری ایرنا

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران اعلام کرد که تاکنون ۱۷ هزار و ۱۹۰ دوز واکسن کرونا به این استان تحویل و تزریق شده است.

به گزارش ایرنا ، دکتر قاسم اویس در حاشیه مرحله جدید تزریق واکسن به کادر درمان بیمارستان های استان افزود که بیشتر واکسن های تحویلی به استان اسپوتنیک روسی بود.

وی توضیح داد : تاکنون ۱۰ هزار و ۶۱۰ دوز واکسن  اسپتونیک روسی به مازندران تحویل و تزریق شده است که معادل حدود ۶۲ درصد کل واکسن های تحویلی بوده است.

اویس تعداد واکسن های کوید ۱۹ تحویلی به مازندران را شامل چهار و ۱۴۰ دوز چینی و ۲ هزار و ۴۴۰۰ دوز هندی اعلام کرد.

وی با اعلام این که تحویل سه هزار و ۷۵۰ دوز واکسن به استان در روزهای اخیر بود ، گفت که واکسن های تحویلی در حال تزریق به کادر درمانی مراکز بیمارستانی استان است .

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران اولویت تزریق واکسن کووید ۱۹ در استان را با کادر درمانی بیمارستان ها ، کادر بهداشتی ، پزشکان عضو سازمان نظام پزشکی ، کادر اورژانس ، کارکنان مراکز آزمایشگاهی ، بیماران خاص، سالمندان و جامعه ایثارگران با شرایط ویژه اعلام کرد.

وی رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را در شرایط حاضر تا تکمیل تزریق واکسن به تمامی جمعیت کشور تنها راه حل برای مقابله با کرونا دانست و افزود : تا زمانی که به طور کامل همه مردم واکسینه نشدند، نباید رفتار عادی انگارانه در پیش گرفت.

اویس واکسیناسیون عمومی را با اشاره به وضعیت تحریمی و همه گیری کرونا در کشورهای دیگر جهان زمان بر توصیف کرد و گفت : باور داریم می توان با رعایت نکات بهداشتی ویروس کرونا را مدیریت کرد و تعداد مبتلایان را به حداقل رساند.

طبق آخرین گزارش دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل در حال حاضر حدود یکهزار و ۶۰۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری هستند.