مسجد بقیه الله الاعظم در جنوب شهر ساری

عکاس (علیرضا بریمانی ) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

بسم الله الرحمن الرحیم
لمَسْجِدٌ أُسِّسَ عَلَى التَّقْوَىٰ مِنْ أَوَّلِ يَوْمٍ أَحَقُّ أَن تَقُومَ فِيهِ فِيهِ رِجَالٌ يُحِبُّونَ أَن يَتَطَهَّرُوا وَاللَّهُ يُحِبُّ الْمُطَّهِّرِينَ(توبه/108)

مسجد بقیه الله الاعظم ارواحنا فداه واقع در جنوب شهر ساری ابتدای کمر بندی جنوبی در مساحتی حدود سه هزار متر مربع بنا شده است و شاید در سطح استان مازندران بی نظیر باشد، این بنا در حقیقت مجتمع بزرگی است که در بنای آن بستر سازی برای فعالیتهای مذهبی؛فرهنگی و خدمات همه جانبه به اقشار مختلف مردم در جنوب شهر ساری بخصوص قشر کم بر خوردار و کم درآمد مد نظر بوده است.

الحمد لله به لطف حضرت حق جل جلاله و عنایت حضرت بقیه الله ارواحنا فداه و همت خیرین محترم حفظهم الله این بنای عظیم تقریبا آماده بهره بر داری شده است.

این مجتمع که زمینش در سال ۷۷ خریداری شده بخاطر محدودیت مالی؛ ساختش از سال ۹۲ آغاز شده است و هنوز بخشهایی از آن مثل آشپزخانه؛ درمانگاه و اتاق مهمان در حال تکمیل شدن است.

صحن اصلی مسجد قسمت آقایان و خانمها و باشگاه ورزشی ان تکمیل شده و در حال بهره بر داری است.

ساختمان فرهنگی مسجد در طبقه چهارم آماده پارتیشن بندی جهت دفتر کار برای : کانون قرآنی؛ بسیج؛هیئت ؛نیروهای جهادی؛ آموزش درسی دانش آموزان ؛ قرض الحسنه ؛ خیریه؛مشاوره و غیره است.

امیدواریم به لطف خداوند کریم و عنایت امام زمان ارواحنا فداه و کمک و همت خیرین عزیز جزاهم الله خیرا این مسجد و مجتمع خیریه بتواند در خدمت رسانی به مردم عزیز بخصوص به قشر کم بر خوردار و محروم جنوب شهر ساری سر بلند باشد دست همه خیرین را در مشارکت و کمک به امور خیریه می بوسیم.

هیت امنای مسجد بقیه الله الاعظم ارواحنا فداه