شهردار ساری :

اطفاء آتش سوزي مسجدجامع پس از هشت ساعت

بازسازي مسجدجامع با اتمام آواربرداری و جمع آوری نخاله‌ها بازار در روز شنبه فعال می شود

عبوری با اشاره به اینکه این مسجد در مرکز شهر ساری واقع شده است ادامه داد: تمام تلاش مدیریت شهری بر این بوده که این حریق به بازارهای اطراف سرایت نکند تا شاهد خسارت جبران ناپذیر نباشیم که خوشبختانه با تلاش نیروهای اتش نشانی توانستیم از وقوع این حادثه در بازارهای اطراف جلوگیری کنیم

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری ، مهدی عبوری شهردار مرکز استان در گفتگویی ضمن تشریح اقدامات شهرداری در زمینه اطفاء حریق مسجد جامع اظهار داشت: در ساعت 19:27 عصر پنجشنبه و با وقوع حریق در مسجد جامع بلافاصله طی مدت کمتر از چهار دقیقه نیروهای اتش نشانی شهرداری به محل حادثه اعزام شدند.

وی وسعت این حادثه را مورد توجه قرار داد و افزود: این مسجد میراث فرهنگی شهر ساری بوده و متاسفانه حریق بسرعت کل مسجد را در بر می گیرد و در این راستا شش ایستگاه اتشنشانی با 13 خودرو و 100 نیرو در مرحله اولیه اطفاء حریق در محل حادثه حضور می یابند.

عبوری با اشاره به اینکه این مسجد در مرکز شهر ساری واقع شده است ادامه داد: تمام تلاش مدیریت شهری بر این بوده که این حریق به بازارهای اطراف  سرایت نکند تا شاهد خسارت جبران ناپذیر نباشیم که خوشبختانه با تلاش نیروهای اتش نشانی توانستیم از وقوع این حادثه در بازارهای اطراف جلوگیری کنیم.

شهردار ساری به حضور نیروهای امدادی از شهرهای همجوار اشاره نموده و گفت: 10 خودروی پشتیبان آتش نشان نیز از شهرهای همجوار بلافاصله به محل حادثه اعزام گردیدند و در مهار این حریق یاریگر تیمهای عملیاتی سازمان های آتش نشانی ، عمران و پارکها و فضای سبز شهرداری بوده اند.

این مسئول با قدردانی از حضور و پیگیری استاندار ، فرماندار شهرستان ساری ،نیروی انتظامی، هلال احمر و مدیران شهری در این حادثه افزود: با هماهنگی هایی که میان مسئولان به وجود امد پس از هشت ساعت این اتش سوزی بطور کامل اطفا گردید.

شهردار ساری به حضور 200 نیروی آتش نشان در این عملیات اشاره نموده و ادامه داد: با تلاش همه نیروهای حاضر در این حادثه از سرایت این آتش سوزی به خیابان های اطراف و بازار ساری جلوگیری گردید.

عبوری در ادامه به پاکسازی و آوار برداری محل حادثه اشاره نموده اظهار داشت: تیم های عملیاتی از خدمات شهری مناطق سه گانه شهری و سازمان عمران شهرداری بلافاصله پس از اطفاء اواربرداری و پاکسازی محل حادثه را در دستور کار قرار داده و در حال اجرا می باشند.

شهردار ساری در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه این مکان ثبت ملی میراث فرهنگی بوده و از مکان های تاریخی شهر ساری محسوب می گردد مسئولان تصمیمات لازم را در زمینه بازسازی این مسجد اتخاذ خواهند کرد. همچنین با اتمام عملیات آواربرداری و جمع آوری نخاله ها تا پایان روز جمعه، بازار مرکز شهر از روز شنبه فعال شده و فعالیت خود را از سر خواهد گرفت.