ملاقات مردمی رئیس کل دادگستری مازندران در شهر امیرکلا

عکاس (دریافتی) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

رئیس کل دادگستری مازندران در حاشیه میز خدمت قضایی شهر امیرکلا گفت: همه هدف ما این است در این جلسات دیدار مردمی با مشکلات قضایی مراجعان بیشتر آشنا شویم تلاش کنیم اختلاف و دعاوی در حد امکان به دادگاه کشانده نشود و از شیوه کدخدا منشی و از طریق بزرگان و ریش سفیدان و با صلح و رضایت ختم به خیرشود.

به گزارش روابط عمومی دادگستری مازندران، حجت‌الاسلام ‌والمسلمین اکبری اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در احکام انتصاب روسای قوه قضائیه سابق و فعلی همواره بر این نکته تاکید داشتند که ارتباط با مردم بصورت منظم برقرار شود و ما نیز د ر راستای عمل به فرمایشات معظم له به اتفاق معاونین حداقل هفته ای یکبار در خدمت مردم شهرستانهای مختلف مازندران هستیم وجلسات دیدار با مردم بصورت منظم و هدفمند برگزار می شود.

رئیس کل دادگستری مازندران از بررسی مشکلات حدود135 شهروند در این ‌دیدار خبر داد و گفت: این دیدارها میز خدمت است و در ملاقات های مردمی چه در مساجد و یا محافل دیگر که بصورت چهره به چهره انجام می پذیرد، بعضا با توضیحاتی خیلی از مشکلات حل خواهد شد.

حجت‌الاسلام اکبری با بیان اینکه ابتدا از همگان انتظار داریم تا درگیر اختلافات نشوند، یادآورشد: برخی مسائل بعضا خانوادگی و ساده هستند و می‌شود با صحبت و پا در میانی حل شود که این به نفع همه است اگر همه چیز را با حکم و محکومیت به سرانجام برسانیم باعث بغض و کینه، کم شدن اعتمادها می‌شود و صفا و صمیمیت از بین خواهد رفت.

رئیس کل دادگستری استان مازندران در بخش دیگری از سخنانش با تاکید برکاهش زمان رسیدگی ها بیان کرد: باید فاصله زمان وقوع جرم و زمان صدور حکم و اجرا کم باشد تا بازدارندگی لازم داشته باشد در این زمینه مدیریت پرونده های مهم دردستورکار قرار گرفت دبیرخانه ای تشکیل شد وپرونده های مهم در الویت قرارگرفتند و با سرعت و دقت رسیدگی شدند.

وی افزود: اختلافات محلی که دارای شاکیان زیاد هستند نیز در زمان کوتاه تری رسیدگی می شوند تا امنیت مردم خدشه دار نشود.

شایان ذکراست، ملاقات مردمی و میز خدمت قضایی شهر امیرکلا، با حضور مسئولان قضایی استان ،حجت‌الاسلام بابائیان امام جمعه امیرکلا، حجت الاسلام ملاکریمی دادستان و مدیران ادارات شهرستان بابل در حسینیه حضرت ابوالفضل مرحوم عاشقیان امیرکلا برگزار شد.