مهار آتش سوزی در مجتمع تجاری الماس شهر ساری

ساختمان تجاری الماس شهر ساری واقع در جاده خزرآباد مرکز مازندران دچار حریق شد.نیروهای آتش‌نشانی ساری در محل حادثه حاضر شده و آتش‌سوزی مهار شده است.مجتمع تجاری الماس شهر ساری از زمان احداث آن تاکنون افتتاح نشده بود و هیچ‌گونه فعالیت اقتصادی که منجر به حضور شهروندان در آن شود نداشته است.بخشی از این ساختمان سال ۹۴ با حکم قضائی تخریب شده بود که چند سالی وضعیت آن بلاتکلیف بوده است.

رئیس سازمان آتش نشانی ساری خبر داد:

مهار حریق گسترده ساختمان الماس شهر در ساری

دومیرکلایی گفت: آتش سوزی گسترده در ساختمان الماس شهر ساری واقع در جاده دریا با تلاش دو ساعته آتش نشانان مهار و اطفا شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری علی دومیرکلایی رئیس سازمان آتش‌نشانی ساری از مهار حریق گسترده ساختمان الماس شهر در ساری خبر داد .
وی افزود: طی تماس دریافتی در ساعت 13:18 دقیقه امروز چهارشنبه اول بهمن ماه 99 مبنی بر آتش سوزی در ساختمان الماس شهر بلافاصله نیروهای آتش‌نشانی به محل حادثه واقع در جاده دریا اعزام شدند.
دومیرکلایی تصریح کرد: مشاهده اولیه آتش‌نشانان حاکی از آن بود که حریق از زمین خالی مجاور ساختمان الماس شهر شروع و به دیوراه ایزوگام کاری شده ساختمان سرایت و با وزش باد  به شدت گسترش یافته و با سرایت به کل دیواره آن، از طریق داکت به  کل طبقات ساختمان نیز سرایت کرد.
وی ادامه داد: از آنجایی که سقف ۴ طبقه این ساختمان از کمپارس بوده دود غلیظی در کل طبقات فرا گرفت و بیرون از ساختمان انتشار پیدا کرد.
دومیرکلایی گفت: آتش نشانان با حضور در محل حادثه ضمن بررسی های لازم ، با رعایت تمامی موارد ایمنی و بستن دستگاه تنفسی و پهن کردن چندین لوله آتش نشانی از چند جهت به مهار و اطفا حریق پرداختند.
دومیرکلایی با اشاره به تلاش دو ساعته آتش نشانان در این عملیات ، گفت: شدت آتش‌سوزی به حدی بود که برای مهار آن هشتاد مامور آتش نشان و ۱۰ دستگاه خودروی اطفائی و ابرسان از آتش نشانی ساری، یک دستگاه خودروی اعزامی از آتش نشانی قائمشهر، دو دستگاه خودروی آبرسان از فضای سبز شهرداری، یک دستگاه بالابر از شهرداری ساری مشارکت داشتند.
وی افزود: متاسفانه در حین عملیات به علت ریزش سقف سه تن از آتش نشانان دچار مصدومیت شدند که با حضور عوامل اورژانس در محل به صورت سرپایی درمان شدند.
رئیس سازمان آتش نشانی ساری با بیان اینکه کارشناسان در حال بررسی علت دقیق حادثه و میزان خسارت هستند از بازدید مرادی سرپرست شهرداری و معاون وی از محل حادثه خبر داد و از همه عوامل امدادی حاضر در محل اعم‌ از نیروی انتظامی، عوامل اورژانس، آتش نشانان و سایر نیرو ها و عوامل شهرداری که در این عملیات همکاری داشتند قدردانی کرد.

عکاسان:

محمد سلطانی مجاوری- فارس 

احسان فضلی اصانلو-  ایرنا

و عباسی – آتش نشانی ساری