خانه تاریخی در خیابان جمهوری اسلامی ساری طعمه حریق شد

مشاهدات عینی حاکی از سرایت آتش سوزی از کارگاه و فروشگاه تشک در طبقه زیرین این بنای قدیمی است.

رئیس اداره عملیات آتش نشانی ساری خبر داد:

مهار حریق نمایندگی پخش تشک در بافت قدیم شهر ساری

فضل الله نژاد گفت: صبح امروز با تلاش ماموران آتش نشانی ساری حریق یک باب مغازه که مرکز پخش و نمایندگی فروش تشک بوده در بافت قدیم شهر واقع در خیابان جمهوری مهار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری، ایمان فضل الله نژاد رئیس اداره عملیات آتش نشانی ساری از مهار حریق مرکز فروش و نمایندگی تشک در ساری خبر داد.

وی افزود: در ساعت 9:05 دقیقه صبح روز سه شنبه 23 دی ماه طی تماس شهروندان مبنی بر آتش سوزی یک باب مغازه فروش و نمایندگی تشک، بلا فاصله آتش نشانان از ایستگاه سه و یک به محل حادثه اعزام شدند .

فضل الله نژاد با اشاره به اینکه آتش سوزی در خیابان جمهوری در بافت قدیم شهر رخداده است، تصریح کرد: محل آتش سوزی مملو از مواد قابل اشتعال با حجم زیاد بوده و در لحظه رسیدن آتش نشانان آتش در محل شعله ور و در حال سرایت به مغازه های مجاور بود.

وی گفت: با اقدام به موقع و سریع آتش نشانان و تلاش سه ساعته آنان این آتش سوزی بطور کامل مهار و اطفا و از گسترش آن به مغازه های مجاور و به سقف چوبی که با چندین مغازه بهم پیوسته بود جلوگیری شد .

فضل الله نژاد ادامه داد: آتش نشانان بدلیل ضعیف بودن استحکام بنا و خطر ریزش ، محدوده خطر را محصور و از ورود افراد و صاحبان مغازه های مجاور به محدوده عملیات جلوگیری کردند.

وی گفت: در این عملیات سه دستگاه خودروی آتش نشانی با تجهیزات کامل اطفای حریق به همراه 20 مامور آتش نشان و فرماندهان عملیاتی حضور داشتند و همچنین ماموران نیروی انتظامی ،عوامل پلیس راهنمایی و رانندگی ، ماموران سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری و همچنین ماموران اداره برق و گاز همکاری لازم را انجام دادند.

رئیس اداره عملیات آتش نشانی ساری با اشاره به اینکه خوشبختانه در این حادثه به کسی آسیبی نرسید،گفت: خسارت مالی زیادی در اثر این حادثه ببار آمده و علت اصلی وقوع آن توسط کارشناسان در دست بررسی است .