دیدنی‌های دیدی

در غرب استان مازندران، ۹ کیلومتری جاده‌ محمودآباد به نور در ایزدشهر، مجتمع بزرگی با نمای شیشه‌ای و بتنی خودنمایی می‌کند که در نگاه اول از سایر مجتمع‌ها، شهرک‌ها و مراکز خریدی که در این مسیر وجود ‌دارد، متفاوت به‌نظر‌ می‌رسد و توجه گردشگران، مسافران و رهگذران را برای یک بازدید کوتاه به‌ خود جلب‌ می‌کند. پس از ورود متوجه‌ خواهید‌ شد آن‌چه که این‌ مجموعه را با سایران متمایز می‌کند، جذابیت‌های بی‌شماری‌ است که در سرتاسر آن قابل مشاهده‌ است.

همه آثار شگفت‌انگیزی که در محوطه‌ بیرونی و فضای داخلی آن قرار گرفته، نحوه‌ جمع‌آوری آن‌ها، تاریخچه‌ داستانی ساخت این مجتمع و سازنده‌ این مجموعه برای علاقه‌مندان به هنر بسیار‌ جذاب و هیجان‌انگیز است؛ به‌طوری‌ که می‌تواند قصد شما برای یک بازدید کوتاه را به حداقل  یک نصفه روز تغییر ‌دهد.

این ‌موزه گالری را علی توسلی در زمینی به‌ وسعت سه‌هزار مترمربع بنا‌ کرده ‌است. او بیش از ۵۰ سال پیش در روزگار جوانی‌اش از اصفهان به ساحل خزر رفت. علاقه‌‌اش به طبیعت زیبا و همچنین وجود پتانسیل‌های ویژه‌ گردشگری در آنجا، او را به فعالیت‌هایی نظیر احداث شهرک‌های تفریحی-مسکونی رساند. او سال‌ها از روی علاقه و عشق به‌ هنر، به جمع‌آوری و نگه‌داری آثار هنری پرداخته است؛ به همین دلیل جای مجتمع فرهنگی‌ هنری را در این قسمت از شمال کشور خالی دید.