اجرای برنامه میز خدمت در روستای قادیکلای ساری همزمان با هفته بسیج

مسؤول سازمان بسیج کارمندان مازندران گفت: در طول هفته بسیج علاوه بر اجرای برنامه میز خدمت و حل مشکلات این روستا، طرح توزیع بسته‌های معیشتی در راستای رزمایش مومنانه و شرکت در پویش نذر خون را در سطح استان خواهیم داشت.

علی نجفی مسؤول سازمان بسیج کارمندان مازندران امروز در گفت‌وگو با فارس در حاشیه برگزاری برنامه میز خدمت جهادی که به‌مناسب هفته بسیج در روستای قادیکلای ساری که با مدیر عامل آبفای استان مازندران و نمایندگان ادارات توزیع برق ساری و بخشداری مرکزی، اداره اوقاف و بنیاد مسکن همراه بود بر لزوم حل مشکلات این روستا طی طی چند ماه آینده در حد امکان تاکید کرد.

وی افزود: در راستای اجرای طرح میز خدمت که بیش از سه سال است در دستورالعمل داریم، پس از آسیب شناسی روستای قادیکلای ساری، مقرر شد این برنامه را در هفته بسیج اجرا کنیم.

نجفی با اشاره به مهم‌ترین مشکلات مردم این روستا، بیان کرد: فرسودگی شبکه آب و فاضلاب، مشکل میکروبی بودن آب آشامیدنی، وقفه در اجرای طرح هادی، و مشکل عدم تعریض جاده مرگبار این روستا نیاز به بررسی داشته و حل آنها ضرورت دارد.

مسوول سازمان بسیج کارمندان در مازندران عنوان کرد: در این جلسه مقرر شد تا تعویض و لوله‌گذاری آب در این روستا و همچنین بررسی نمونه آب آشامیدنی توسط آبفای مازندران صورت بگیرد، همچنین بررسی بودجه طرح هادی و تسهیل این طرح از جانب بنیاد مسکن پیگیری خواهد شد.

این مسوول اضافه کرد: در خصوص زمین کنار جاده که وقفی است اداره اوقاف قصد فروش زمین را دارد در این جلسه مقرر شد طی نامه‌نگاری به اوقاف کشور راهی برای تسهیل یا اجاره این زمین به روستاییان جهت تعریض جاده بیان شده و این مشکل حل شود.

وی از همکاری اداره برق و آب را در خصوص رفع مشکلات روستای قادیکلا تشکر و از ادارات اوقاف و بنیاد مسکن درخواست کرد که پیگیری فوری در زمینه حل مشکل طرح هادی و زمین کنار جاده را داشته باشند و گفت: البته که این اقدامات نیاز به صرف زمان دارد.

نجفی در پایان اذعان داشت: در طول هفته بسیج علاوه بر اجرای برنامه میز خدمت، طرح توزیع بسته‌های معیشتی در راستای رزمایش مومنانه و شرکت در پویش نذر خون را در سطح استان خواهیم داشت.