نخستین جلسه شورای توسعه ورزش همگانی مرکز استان با محوریت همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی همزمان با فجر چهلم انقلاب اسلامی در شهرستان ساری برگزار شد.

نخستین جلسه شورای توسعه ورزش همگانی شهرستان ساری با حضور عادل عالیشان معاون توسعه ورزش همگانی اداره‌ کل ورزش و جوانان استان ، رهام ابوطالبی، قائم مقام و دبیر هیئت ورزش های همگانی مازندران و مختار مهدوی- رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان به ریاست عباسعلی رضایی فرماندار ساری برگزار شد.

فرماندار شهرستان ساری برگزاری همایش‌های پیاده‌روی عمومی را یکی از مؤثرترین راه‌ها برای ایجاد باور لزوم انجام ورزش در جامعه به‌خصوص در بین گروه‌های هدفی چون سالمندان و زنان دانست و افزود: دستگاه‌های شهرستان ساری با مساعدت در برگزاری همایش بزرگ پیاده‌روی مرکز استان در ایام مبارک دهه فجر می‌توانند نقش مؤثر و مستقیمی در رونق ورزش‌های همگانی در جامعه و کاهش آسیب‌های ناشی از کم‌تحرکی داشته باشند. ‎

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ساری، عباسعلی رضایی در اولین جلسه شورای توسعه ورزش همگانی شهرستان ساری، گفت: در سال‌های اخیر و با برنامه‌ریزی ورزش و جوانان شهرستان، برخی نهادها مانند شهرداری در حال تلاش برای آسان کردن انجام ورزش هستند و توانسته‌اند همگامی مناسب و قابل قبولی برای نهادینه کردن ورزش انجام دهند.

وی با تأکید بر نقش شهرداری و آموزش‌وپرورش در توسعه ورزش همگانی، اظهار کرد: با همه این تلاش‌ها، انتظار از شهرداری‌ها و دیگر نهادها برای کمک به توسعه ورزش‌های همگانی بالا بوده و امیدواریم این دستگاه‌ها با درک ضرورت توسعه انجام ورزش، اهتمام بیشتر و جدی‌تری برای تقویت این حوزه داشته باشند.

فرماندار شهرستان ساری برگزاری همایش‌های پیاده‌روی عمومی را یکی از مؤثرترین راه‌ها برای ایجاد باور لزوم انجام ورزش در جامعه به‌خصوص در بین گروه‌های هدفی چون سالمندان و زنان دانست و افزود: دستگاه‌های شهرستان ساری با مساعدت در برگزاری همایش بزرگ پیاده‌روی مرکز استان در ایام مبارک دهه فجر می‌توانند نقش مؤثر و مستقیمی در رونق ورزش‌های همگانی در جامعه و کاهش آسیب‌های ناشی از کم‌تحرکی داشته باشند.

رضایی در پایان افزود: یکی از نیازهای جدی شهرستان ساری برای گسترش ورزش‌های قهرمانی و حرفه‌ای و حرکت به سمت جامعه‌ای سالم، توجه و تأکید بیشتر بر اجرای مداوم و مستمر همراه با فراهم آوردن زیرساخت‌های لازم در حوزه ورزش‌های همگانی است.

 رهام ابوطالبی، قائم مقام و دبیر هیئت ورزش های همگانی مازندران نیز در این جلسه ضمن تبیین جایگاه ویژه و با اهمیت ورزش همگانی یاد آور شد : نهضت ورزش همگانی رفتن به سمت ایرانی فعال ، شاداب ، با رویکرد زندگی فعال و پوشش پنجاه درصدی مردم تا افق ۱۴۰۴ است .
قائم مقام  هیئت ورزش های همگانی مازندران افزود : در ورزش همگانی مازندران از تمامی پتانسیل ها و ظرفیت های استان استفاده میکنیم تا بتوانیم مردم را به ورزش ، تحرک و تغییر رویکرد زندگی به این سمت هدایت کنیم .
ابوطالبی در ادامه گفت: ورزش همگانی می تواند از بسیاری از بیماری ها در کشور پیشگیری کند و کلید یک زندگی خوب داشتن سلامتی می باشد .
وی همیچنین با اشاره به تنظیم و گرد آوری دو جلد کتاب سند تحول تعالی و آینده نگری ورزش همگانی اشاره کرد و اظهار داشت: این سند با هدف حفظ و ارتقاء و توسعه دانش و مهارت و همچنین ساماندهی پژوهش های ورزش همگانی و فعالیت بدنی در جهت دستیابی به جامعه فعال،شاداب و سالم تهیه شده است که به زودی در اختیار فرمانداران قرار خواهد گرفت.
ابوطالبی ضمن درخواست از شهرداری ها در جهت هماهنگی ایجاد ایستگاه های ورزش همگانی در بوستان ها از ساخت نرم افزار ویژه ورزش همگانی در آینده ای نزدیک خبر داد.
دبیر هیئت ورزش های همگانی مازندران همچنین با اشاره چگونگی نهدینه کردن فرهنگ ورزش در همایش های پیاده وی خانوادگی از برنامه ریزی همایش 100 هزارنفری در ساری به مناسبت دهه فجر و چهل سالگی انقلاب در ساری با هماهنگی فدراسیون ورزش های همگانی خبر داد.