نخستین روز تبلیغات رسمی کاندیداهای شورای شهر در ساری

عکاس (زینب ذبیحی ) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

حال و هوای شهر ساری در نخستین روز آغاز رسمی تبلیغات نامزدهای شورای اسلامی شهر و روستا

رییس ستاد انتخابات مازندران :

نامزدهای شورا پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند

 ایرنا – همزمان با آغاز تبلیغات شوراهای اسلامی شهر و روستا در کشور، رییس ستاد انتخابات مازندران از نامزدها و هوادارانشان خواست تا پروتکل‌های بهداشتی و قوانین و مقررات انتخاباتی را به صورت کامل رعایت کنند.

حسین حسن نژاد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : اسامی نامزدهای تایید صلاحیت شده شوراهای اسلامی شهر و روستاهای استان از طریق فرمانداری ها برای ۶۲ حوزه انتخابیه شهری و ۲هزار و ۴۹۰ حوزه انتخابیه روستایی اعلام شده و فرصت تبلیغات انتخاباتیشان هم از بامداد امروز آغاز شده است.

وی افزود : طبق قانون هر یک نامزدهای شورای شهر می توانند در شهری که برای کسب کرسی شورا ثبت نام کردند دفاتر و یا ستاد تبلیغات انتخاباتی خود را با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی دایر کنند.

حسن نژاد با تاکید بر این که مازندران نیز همانند سایر نقاط کشور در شرایط کرونایی قرار دارد ، تاکید کرد : طبق دستوالعمل ستاد ملی کرونا داوطلبان باید در تبلیغات خود به مقررات این بخش توجه ویژه داشته باشند و تمامی نامزدها در قبال حفظ سلامتی شهروندان و هوادارانشان مسئولیت دارند.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران گفت : طبق مقررات برگزاری تجمعات انتخاباتی و سخنرانی ها باید در محل ستاد ها در فضای باز باشد و رعایت پروتکل های بهداشتی از جمله زدن ماسک و فاصله فیزیکی هم الزامی است.

کارناوال ممنوع 

رییس ستاد انتخابات مازندران با تاکید بر این که راه انداختن کارناوال های تبلیغاتی در خیابان ها ممنوع است ، گفت : به طور یقین هر یک از داوطلبان و طرفداران و در مجموع همه شهروندان باید نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی حساسیت ویژه داشته باشند.

وی افزود : توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی و قوانین و مقررات انتخاباتی توسط نامزدها اثبات کننده صلاحیت عمومی داوطلبان است و قطعا رفتار نامزدها در این زمینه نزد افکار عمومی مورد قضاوت قرار می گیرد.

حسن نژاد نامزدهای شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای مازندران به بهره گیری از فضای مجازی برای تبلیغات انتخاباتی فراخواند و گفت : با توجه به این که حجم مخاطبان فضای مجازی زیاد و امکانات نیز برای ترسیم برنامه ها و سخن گفتن آنان با مردم فراهم است ، نامزدها از این فرصت استفاده کنند ، چرا که با این روش ضمن کاهش هزینه ها ، زمینه گفت و گو تقریبا مستقیم را نیز با مردم بیش از پیش فراهم می کند.

حسن نژاد همچنین استفاده از امکانات و وسایل دولتی را برای تبلیغات انتخاباتی نامزدها ممنوع برشمرد و هشدار داد : نامزدها از بیان و اظهارات مطالب خلاف واقع و هتک حرمت رقبا هم پرهیز کنند.

رییس ستاد انتخابات مازندران با ابراز امیدواری نسبت به مشارکت پرشور و آگاهانه مردم در انتخابات ۲۸ خرداد ، افزود : قطعا انتخابات یک فرصت بی بدیل برای مشارکت همه مردم در امور کشور است و به همین دلیل باید با حساسیت  برنامه های داوطلبان رصد شود تا افراد اصلح و مورد نطر انتخاب شوند.

وی گفت : وقتی انتخاب اصلح و آگاهانه با حضور حداکثری باشد ، نظام و دولت نیز با قدرت بیشتر و با ظرفیت بالاتر در حوزه داخلی و خارجی فعالیت اساسی را انجام خواهد داد.

برگزاری انتخابات شورا در ۲ هزار و ۴۹۰ روستای مازندران

تبلیغات انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در حالی از بامداد امروز آغاز شده است که طبق اعلام ستاد انتخابات مازندران ، انتخابات شوراها در این دوره در ۶۲ حوزه شهری و ۲ هزار و ۴۹۰ حوزه روستایی برگزار می شود.

مازندران ۲ هزار و ۶۲۲ روستا دارد.

طبق ماده ۶ قانون تشکیلات ، وظایف و انتخاب شوراهای اسلامی ، اعضای اصلی شورای چهار شهر مازندران که طبق سرشماری سال ۹۵ بیش از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارند ، ۹ نفره ، پنج شهر دارای ۵۰ هزار تا ۲۰۰ هزار نفر جمعیت هفت نفره و بقیه شهرها با جمعیت کمتر از ۵۰ هزار هم پنج نفره است.

بر اساس اعلام رسمی ستاد انتخابات مازندران آمار نهایی ثبت‌نام شورای روستایی استان نیز  ۱۶ هزار و ۴۵ نفر  است که انتخابات آن در ۲ هزار و ۴۹۰ روستا برگزار می‌شود.

بر اساس قانون شوراها ، تعداد اعضای شورا در روستاهای دارای تا یکهزار و ۵۰۰ نفر جمعیت سه نفر عضو اصلی و ۲ نفر عضو علی البدل و در روستاهای دارای بیشتر از یکهزار و ۵۰۰ نفر

جمعیت هم پنج نفر عضو اصلی و سه نفر عضو علی البدل است.