نخستین روز جشنواره تئاتر خیابانی بسیج مازندران در سرخرود

عکاس (هادی ساداتی) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

 پانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی بسیج مازندران با شرکت ۱۱ گروه نمایش از سراسر استان مازندران امروز یکشنبه در پارک پردیس شهرسرخ‌رود محمودآباد آغاز به کار کرد.

ساری – ایرنا – مسئول سازمان بسیج هنرمندان مازندران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت:جشنواره تئاتر خیابانی بسیج مازندران در خرداد ماه امسال با موضوعاتی نظیر دفاع مقدس، مدافعان حرم، کرونا و ناهنجاری های اجتماعی از جمله طلاق و اعتیاد فراخوان داد.

حمیدرضا هراسانی افزود:در ابتدا ۷۸ گروه برای شرکت در این تئاتر  از سراسر استان اعلام آمادگی کردند که طبق داوری اولیه از متون ارسالی ، ۴۲ متن نمایشنامه که با موضوعات جشنواره همخوانی داشت انتخاب شدند و به مرحله دوم راه یافتند.

وی ادامه داد: پس از انتخاب آثار اولیه ، حدود ۲ ماه به شرکت کنندگان فرصت تمرین و آماده سازی داده شد و پس از آن از اول آبان ماه داوران بازبین این دوره از جشنواره برای انتخاب آثار منتخب در شهرستان ها حضور یافتند که در نهایت ۱۱ نمایش از ۴۲ نمایش برای شرکت در مرحله پایانی و اجرا انتخاب شدند.

به گفته وی «عتیقه» به کارگردانی جعفر طالبی از قائمشهر، «سوختن در آب، غرق شدن در آتش» به کارگردانی محمد جواد صالحی از نور، «تقصیر» به کارگردانی علی شیدایی فر از ساری، «معبر» به کارگردانی عباس عیار از قائمشهر، «مرثیه ای برای کرونا» به کارگردانی محسن شیدایی فر از ساری، « داستایوفسکی در عالم خلسه» به کارگردانی مهدی نصرالله زاده از ایزدشهر، «یک تن» به کارگردانی مهدیه خداوردی از رامسر، «شبی در انتظار انار» به کارگردانی نیلوفر واحدیان از ساری، «پرپرواز» به کارگردانی مهیار کمانگری از آمل، « من هزار و یک شب زنده ام» به کارگردانی محبوبه علیزاده از نور و « عروس» به کارگردانی ربیحاویپور از ساری نمایش نامه هایی هستند که به مرحله پایانی راه یافتند.

رئیس ستاد جشنواره با بیان اینکه آثار منتخب طی سه روز در سرخ‌رود اجرا خواهند داشت گفت: این نمایشنامه ها در سه مکان متفاوت در پارک پردیس، پارک آلاله و سه شنبه بازار سرخ رود اجرا خواهد شد تا همه مردم از این نمایش ها استفاده کنند.

وی با بیان اینکه اختتامیه این دوره سه شنبه عصر در اداره فرهنگ و ارشاد محمودآباد برگزار خواهد شد افزود:سیروس سپهری،فاطمه رادمنش و سلمان خطی داوران مرحله پایانی جشنواره هستند که پس از داوری چهره های برتر این دوره در همه بخش ها از جمله نمایش برتر، کارگردانی، نویسندگی، بازیگری مرد ، بازیگری زن ، طراح صحنه و موسیقی معرفی خواهند شد.

هراسانی به بخش ویژه این جشنواره نیز اشاره کرد و گفت: به دو نمایش برتر در حوزه دفاع مقدس و مداففعان حرم تندیس ویژه شهید مدافع حرم «شهید خانزاده» اهل سرخ رود  و تندیس شهید شاخص سال ۱۴۰۰، شهید زندی اهل چالوس داده می شود.