نخستین یادواره 33 شهید جانباز نخاعی مازندران با سخنرانی آیت‌الله سلیمانی عضو مجلس خبرگان رهبری  و استاندار و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی در مرکز توانبخشی امام علی(ع) ساری برگزار شد.

به گزارش ایرنا ، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران در این یادواره گفت : مازندران این افتخار را دارد که در راه انقلاب اسلامی و حفظ کشور ۱۰ هزار و ۴۰۰ تقدیم کرده است .

هدایت مظلومی افزود : برای ارج نهادن به ایثارگری این شهدا سالانه یک هزار و ۳۰۰ یادواره برگزار می شود .

وی ادامه داد : امشب و در آستانه اربعین حسینی یادواره شهدایی برگزار شد که به خاطر جراحت جنگ و قطع نخاع سالها در تخت بیمارستان و با ویلچرنشین بودند.

مدیرکل بنیاد شهید مازندران با اعلام این که یادواره توسط همرزمان این شهدا و با حضور پرشور مردم و مسئولان برگزار شد ، گفت: جانباز نخاعی بودن یک سیره از خودگذشتگی و بردباری است و برای خیلی از افراد سخت است که یک روز خود را با نشستن روی ویلچر و یا تخت بیمارستان سپری بکنند ولی جانبازان نخاعی چهار دهه از عمرشان را به این صورت گذراندند.

مظلومی از زنان جانبازان نخاعی به عنوان اسطوره های ایثارگری عصر حاضر نام برد و ادامه داد : این زنان با صبوری وافر در خدمت جانبازان و همراهشان هستند.

وی تاکید کرد: یاد و نام جانبازان و شهدا نباید هیچگاه در جامعه کمرنگ شود و این یادواره ها راهی تحقق این منظور است .

آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده مجلس خبرگان رهبری هم در این یادواره گفت : شهدا و جانبازان اهل ایمان هستند که با پشت پا زدن به لذت های دنیوی به لذت اخروی رسیدند.

وی افزود : آسایشگاه جانبازان مکان حضور ایثارگران واقعی است که پای ایثارشان سال ها رنج و مشقت را تحمل می کنند.

در ابتدای این یادواره پیام حجت الاسلام والمسلمین شهیدی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور قرائت شد