نشست خبری مشترک مدیران سازمان نظام صنفی یارانه‌ای، پارک علم و فناوری و نمایشگاه بین‌المللی مازندران در قائمشهر برگزار شد.

یازدهمین نمایشگاه الکامپ و پنجمین نمایشگاه فن‌بازار مازندران از 19 تا 22 آذرماه 98 در محل دائمی نمایشگاه‌های مازندران واقع در قائمشهر برگزار می‌شود.

در همین راستا، پیش از ظهر امروز نشستی با حضور علی معتمدزادگان رییس پارک علم و فناوری، عباس رمدانی رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و سعید کریم‌زاده معاون شرکت نمایشگاه بین‌المللی مازندران برگزار شد.

افتتاحیه این نمایشگاه سه‌شنبه 19 آذرماه ساعت 10 صبح است و تا ساعت 18 روز جمعه 22 آذرماه ادامه دارد.چ

به گزارش آوای خزر، عباس رمدانی در نشست خبری که در آستانه برپایی یازدهمین نمایشگاه الکامپ و پنجمین نمایشگاه فن‌بازار مازندران همچنین هفته پژوهش و فناوری، در قائمشهر برگزار شد، اظهار داشت: تفاوت بارز یازدهمین نمایشگاه الکامپ با نمایشگاه‌های قبلی در این است که با مشارکت پارک علم و فناوری با برپایی پنجمین رویداد فن‌بازار و با همکاری مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره نمایشگاه بین‌المللی مازندران برگزار می‌شود.

وی افزود: برای نخستین‌بار حضور مجموعه دولتی را در نمایشگاه الکامپ داریم و یکی از موضوعات مهم حضور استارت‌آپ‌ها و فعالان کسب و کارهای نوین است.

نایب رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور بیان کرد: در کشور 25 نمایشگاه در حوزه سخت‌افزار و نرم‌افزار و شبکه و امنیت برگزار شد، آخرین دستاوردها نیز در یازدهمین نمایشگاه الکامپ مازندران با حضور فعالان حوزه الکترونیک، رایانه و تجارت الکترونیک به نمایش در می‌آید. شرکت‌های نرم‌افزاری و اپراتورها مانند همراه اول و مبین‌نت حضور دارند.

رمدانی با بیان اینکه در الکامپ‌های کشوری حضور استارتاپ‌ها بسیار مؤثر است، تلاقی نمایشگاه فن‌بازار مازندران با الکامپ را فرصت مناسبی دانست که علاقه‌مندان می‌توانند با استارتاپ‌ها آشنایی داشته باشند.

نایب رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور اظهار داشت: باوجود مشکلات قطع اینترنت که در کشور داشتیم اما کسب و کارهای اینترنت ادامه داشت. براساس آمار سال 97 حدود 2.7 درآمد ناخالص ملی/ GDP برای کسب و کارهای آی.تی محور بود، همچنین با اینکه رشد منفی 9.6 درصدی را در کشور شاهد بودیم اما رشد 6.4 درصدی در فناوری اطلاعات و ارتباطات طی دو سال اخیر، نشان از جذابیت این حوزه دارد.

وی درباره غرفه‌های نمایشگاهی اظهار داشت: حدود 3 هزار و 400 متر از فضای 6 هزار و 600 مترمربعی نمایشگاه دائمی قائمشهر در دو بخش غرفه‌ها و کارگاه‌ها در دو سالن فن‌بازار و الکامپ مستقر می‌شوند. در یک سالن نیز شرکت‌های بخش خصوصی و فناوری اطلاعات و دستگاه‌های اجرایی حضور دارند.

“حدود 200 غرفه در بخش‎های فن‌بازار و الکامپ و بخش خصوصی و دستگاه‌های دولتی و بانک‌ها حضور دارند”.

نایب رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با اشاره به اینکه حدود 13 سال از عمر سازمان نظام صنفی رایانه‌ای می‌گذرد، افزود: این مجموعه دارای سه شاخه شرکتی، فروشگاهی و مشاوره است. 17 هزار عضو در کشور دارد. حدود 640 عضو در مازندران هستند.

وی در پایان با اشاره به مشکلات قطعی سراسری اینترنت در حوادث اخیر، بدون ارائه آماری از میزان خسارت‌ها اعلام کرد که حدود 8 هزار مجموعه رسمی و ثبت‌شده در مازندران منهای شبکه‌های اجتماعی داریم که قطعی اینترنت تاثیرات زیادی روی آنها داشته و به همین دلیل سازمان نظام صنفی بیانیه مهمی را منتشر کرده بود.

به گزارش آوای خزر، یازدهمین نمایشگاه الکامپ با حضور فعالان الکترونیک، رایانه و تجارت الکترونیک استان‌های شمالی و همچنین پنجمین فن‌بازار مازندران با حضور شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپی از 10 صبح روز سه‌شنبه 19 آذرماه آغاز و تا ساعت 18 روز جمعه 22 آذرماه در قائمشهر جنب پل تلار، سالن همایش محل دائمی نمایشگاه‌های مازندران برگزار می‌شود. علاقمندان می‌توانند هر روزه در ساعات اعلام‌شده به نمایشگاه مراجعه کنند.

شعار نمایشگاه فن‌بازار “پژوهش اثربخش، فناوری ارزش‌آفرین و رونق تولید” است و نمایشگاه الکامپ نیز در حوزه‌های ” فناوری اطلاعات، استارتاپ‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان، دستاوردهای پژوهشی، تجارت و دولت الکترونیک” دستاوردهای خود را به نمایش می‌گذارد.