نشست مجمع نمایندگان استان مازندران با آیت الله محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد

نماینده ولی‌فقیه در مازندران:

وابستگی کشور به واردات محصولات کشاورزی کاهش یابد

به گزارش تسنیم ، آیت‌الله محمدباقر محمدی‌لائینی در نشست مجمع نمایندگان مازندران، اظهار داشت: هفته وحدت و هفته مازندران را گرامی می‌داریم؛ نخستین حکومت علوی شیعی در این دیار علویان با همت بالای خود در سال243 هجری شمسی، 14 آبان تشکیل شد.

وی افزود: از دغدغه نمایندگان مردم  و پیگیری آنان در بحث رفع مشکلات قدردانی می‌شود. منابع دینی به چهار نوع وحدت ما را دعوت کرده ابتدا به وحدت درون مذهبی، وحدت بین‌المذاهبی،  وحدت بین‌الادیانی که همه پیروان ادیان را به وحدت دعوت کردند.

لائینی گفت: منابع دینی ما را به وحدت بین‌المللی که تمام بشریت و انسان را یک‌جا دعوت کرده و باید به بحث وحدت به صورت راهبرد اساسی نگاه کنیم. از نمایندگان مردم درخانه ملت انتظار داریم چشم‌اندازی سه‌ساله و 10 ساله برای مازندران تعریف کنند و در این چشم انداز واقعیت‌ها و بایدها ترسیم شود چگونه استان را تحویل می‌گیرند و چگونه تحویل مردم می‌دهند.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران بیان کرد: همه بیان داریم که چرا نقدینگی بسیار بوده و جای خود هزینه نمی‌شود باید بیاییم از خودمان آغاز کنیم و  ظرفیت بخش خصوصی استفاده کنیم تا شاهد رونق اقتصاد و تولید در استان باشیم.

وی ادامه داد: 19 میلیون تن نهاده ذرت، جو و سویا وارد کشور می‌شود در حالی کشور و استان ما دارای ظرفیت کشاورزی است که انتظار داریم در سال جهش تولید اقداماتی صورت دهیم که این سه قلم در کشور تولید شود و وابستگی ما به واردات کم شود.

لائینی تصریح کرد: بررسی کنیم که در هشت ماهی که از سال جهش تولید سپری شده چه میزان این امر مقام معظم رهبری در استان عملی شده است.

وی با بیان اینکه برای استان باید گام اساسی جهت توسعه و رفع عقب ماندگی برداریم، افزود: هرکدام از ما منشا وحدت باشیم و وحدت وانسجام را میان مرد2 و خود تقویت کنیم  و در هر سنگری زیر چتر و پرچم ولایت باشیم.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران:

دولت برای رفع مشکلات اقتصادی کشور فکری اساسی کند

بهرام سعادتی در نشست مجمع نمایندگان مازندران با نماینده ولی‌فقیه در استان، اظهار داشت: خوشبختانه با تعاملات نمایندگان استان، نشست‌های مختلفی با فعالان اقتصادی برگزار شد و نمایندگان  ملت به عنوان خادم مردم در کمیسیون‌های مختلف اقدامات  خوبی صرورت دادند.

وی افزود: پیگیر مطالبات مردم در زمینه اقتصاد، معیشت، عدالت  و فرهنگ هستیم که امیدواریم دولت پای کار بیاید تا مردم بتوانند از رفاه اجتماعی نسبی بهره‌مند شوند.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران با اشاره به اینکه نامه ای در30 بند در قالب دغدغه‌های استان تدوین و تقدیم استاندار شد تا درسطح وزارتخانه پیگیری شود، تصریح کرد: امیدواریم دولت دغدغه جدی برای رفع مشکلات مردم در حوزه معیشتی و اقتصادی داشته باشد.

حجت الاسلام اسدی، رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران نیز در این نشست گفت: امیدواریم مازندران به جایگاه  واقعی خود دست یابد و  دبیرخانه ای در دفتر نمایندگی ولی فقیه با کارگروه‌های مختلف تشکیل شد و موارد مطرح شده در کمیسیون‌ها رصد، بررسی و گزارشات بیان می‌شود.

محسنی بندپی، نماینده نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: علی‌رغم تحریم ناجوانمردانه  آمریکا و تبعات اقتصادی  ناشی از شیوع ویروس منحوس کرونا و فشار برمردم، ملت ما  پای ارزش‌ها و آرمان‌ها ایستادند و کشور به سوی تکامل درحال حرکت است.

وی افزود: اکنون به وحدت بین قوا بیش از پیش نیازمند هستیم تا با همدلی گام‌های موثری درزمینه شاخص‌های توسعه گام برداریم. باید  با وحدت و همدلی در شش محور و شاخص توسعه  استان حرکت کنیم تا استان را به جایگاه خود برسانیم.

حاجی پور، نماینده آمل  در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: دربسیاری از کشورها در زمینه کشاورزی، سرمایه‌گذاری کردند و امکانات را در اختیار کشاورزان قرار دادند تولید می‌کردند.