نشست بصیرتی  و تبیین روشنگری حضور حداکثری در انتخابات با حضور آیت‌الله توکل در ساری

عکاس (هدا کاشی پور) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

نشست بصیرتی  و تبیین روشنگری حضور حداکثری در انتخابات با حضور آیت‌الله سید رحیم توکل  عضو مجلس خبرگان رهبری، عباس زارع مدیرکل ارشاد مازندران، حق شناس مسئول بسیج رسانه مازندران، مدیران رسانه و خبرنگاران مرکز مازندران در محل در سالن کنفرانس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برگزار شد.

به گزارش بلاغ ،آیت‌الله سید رحیم توکل عضو خبرگان رهبری در این نشست در خصوص اهمیت حضور حداکثری مردم، نخبگان، روحانیون و اقشار گوناگون جامعه در انتخابات پیش رو اظهار کرد:اهمیت این مسئله از چند بعد قابل بررسی است که بعد نخست این است که این انتخاب در سرنوشت ما چه اثری خواهد داشت؛ بعد دوم این است که دشمن به چه امری حساس است و دارد روی آن موضوعات کار می‌کند و بعد سوم این است که دشمن چرا در مسئله حضور حداکثری حساس است؟

وی افزود: در امر اول اگر مردم بدانند که هر رأی که داخل صندوق می‌اندازند برایند عمل و عکس العمل به خودشان بر می‌گردد، چون با رأی دادن ما فردی روی کار می‌آید و به قدرتی دست پیدا می‌کند که در این پست قدرت، کارهای فراوانی را می‌تواند انجام دهد.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری، خاطرنشان کرد: اگر فرد منتخب، فرد مثبتی باشد، کارهایش نیز مثبت است و برکاتش به خود مردم بر می‌گردد؛ اگر فرد منتخب، فرد ناصالحی باشد، کارهایش منفی است و نکبت‌اش باز به خود مردم بر می‌گردد.

آیت‌الله توکل ادامه داد: رأی دادن‌های ما در یک فضای مخفی انجام می‌شود و کسی از رأی کسی با خبر نیست؛ اما وقتی فرد منتخب انتخاب شد برکات این فرد اگر انسان مثبتی باشد، نکبت‌های این فرد اگر انسان ناصالحی باشد، به کل اجتماع به طور علنی باز گردانده می‌شود.

وی با بیان اینکه این انتخاب به سرنوشت خود ما مرتبط است؛ گفت: بچه‌هایی که به دبستان می‌روند، پدر و مادرها از سایر والدین می‌پرسند: کدام مدرسه بهتر است؟ کدام استاد بهتر است؟ تا بخواهد یک نفر از خانواده خود را در بحث علمی به دست یه فرد با تجربه بسپارد؛ حال همین فرد می‌خواهد سرنوشت خودش، فرزندش و کل اجتماع را در انتخابات به دست فردی بسپارد و با ضمن حضور حداکثری نهایت دقت را در انتخاب کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری، عنوان کرد: اگر فرد مورد انتخاب همین فرد، فرد ناصالحی باشد، تصمیمات غلطی بگیرد، مدیریت بحران نداشته باشد، نتواند از پس مشکلات بر آید، حکایتِ آمدن سیل و بردن خشک و تر است که به همه آسیب می‌رساند.

آیت‌الله توکل، تصریح کرد: رأی مردم جهت دادن به سیل‌های در زمان بحران است؛ بحران یقینا جلو می‌آیند، سختی‌ها یقینا اتفاق می‌افتند، اما هدایت‌ها بسیار مهم است که در زمان بحران و سختی‌ها چه تصمیمات و اقداماتی را لحاظ کنیم.

وی گفت: در زمان جنگ در مقابل ما تمام دنیا بود، چون مدیریت‌ها در آن زمان بحرانی درست بود، پیروز شدیم؛ لذا رأی دادن‌های ما در زمان عادی خیلی نمود ندارد، اگر زمان عادی به زمان بحرانی تغییر کرد، اینجا یک مدیر لایق، مدبر و اهل سیاستی که نقشه دشمن را به راحتی بخواند، بسیار ضرورت دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری، اعلام کرد: این فرد را رأی ما تعیین و مشخص می‌کند؛ البته رهبر معظم انقلاب، شاخص‌ها را بیان می‌کنند، معیارها را بیان می‌کنند و در ادامه این مردم هستند که باید انتخاب کنند و رأی دهند.

آیت‌الله توکل، اضافه کرد: اگر مردم به هر دلیلی رأی ندادند، در سرنوشت خودشان نقشی نداشتند و فردا نمی‌تواند گله‌مند باشد که چرا اوضاع بر وفق مراد نیست؛ پاسخ می‌گیرد که اگر نگران آینده‌ات بودی چرا کاری نکردی!

وی مطرح کرد: اگر قیمت‌ها سرسام‌آور بالا می‌رود برای این است که مدیریت‌ها ضعیف بود و به این مدیر ضعیف چه کسی رأی داد، خود من و شما و باید نکبت‌هایش را بپذیریم و اعتراض هم نباید کنیم، چون دست پرورده خود ما است.

عضو مجلس خبرگان رهبری، با بیان اینکه بعد دوم ماجرا این است که دشمن چرا اینقدر روی مسئله انتخاب و حضور حداکثری حساس است؟ اذعان کرد: برخی مسائل چندان به چشم مردم نمی‌آید نظیر مسئله حجاب خانم‌ها و دشمن این همه در تلاش است که خانم‌های ما با حجاب به میدان نیایند؛ چرا که می‌دانند که اگر در زن، عفت رعایت نشود اجتماع به فساد کشیده می‌شود و جامعه‌ای که به فساد کشیده شود دیگر شهادت نمی‌شناسد، دین نمی‌شناسد، تقوا نمی‌شناسد، دیانت و امانت نمی‌شناسد و این مقدمه سقوط هر مملکتی است.

آیت‌الله توکل، با طرح این سوال که چرا دشمن با برنامه‌های دقیق به میدان آمده است، چرا دشمن روی این مسئله متمرکز شده است که مردم در انتخابات شرکت نکنند، دشمن چرا روی این مسئله این حد تبلیغ می‌کند، دشمن از چه چیزی ترسیده است و چه هدفی را دنبال می‌کند؛ تاکید کرد: آن‌ها می‌دانند که اگر مردم به این انقلاب و برکاتش که صدها هزار شهید داده است بی اعتماد شوند، میدان برای آن‌ها باز می‌شود و آن‌ها همین را می‌خواهند.

به گزارش بلاغ، در این نشست مسئول سازمان بسیج رسانه مازندران و مدیر کل ارشاد مازندران نیز طی سخنانی از رسانه‌ها خواستند تا با تولید محتوای مناسب و دعوت مردم به حضور حداکثری و انتخاب اصلح، تنور انتخابات را داغ نگاه دارند.

شایان ذکر است در پایان این نشست نیز خبرنگاران به ارائه پرسش‌های خود از عضو مجلس خبرگان رهبری پرداختند و پاسخ‌های خود را دریافت کردند.