نشست بصیرت سیاسی ویژه روحانیون مازندران در ساری

عکاس (خلیل دردانه ) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

آیت الله حسینی مازندرانی، تولیت مدرسه علمیه امام حسین(ع) شهر ری در نشست بصیرتی که با حضور مبلغان برادر و خواهر مرکز و شرق استان در ساری برگزار شد، ملت ایران را مردمی صبور، علاقه مند به نظام، انقلاب و ولایت معرفی کرد و گفت: این مردم با تقدیم هزاران شهید در هشت سال دفاع مقدس همواره در خط انقلاب و ولایت بودند.

وی با اشاره به سخنان مهم امام راحل که اسلام منهای روحانیت را اسلام آمریکایی معرفی کردند، افزود: اسلام منهای روحانیت ارزشی ندارد و بدون حضور علما و روحانیت نمی توان در این کشور زندگی کرد.

این عالم مازندرانی با بیان این که 32 سال پس از رحلت امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری با مدیریت عالمانه و مدبرانه خود نظام اسلامی را هدایت و راهبری کردند و حتی بیشتر از زمان حیات امام راحل کار و تلاش داشتند و دارند، گفت: ایشان با صبر، تحمل و درایت کشور را از توطئه های شیاطین و دشمنان به سلامت عبور دادند.

وی با بیان این که کشورمان مردم و جوانان انقلابی بسیاری دارد، گفت: علیرغم سخنان برخی ها، ما مردمان خوبی داریم و در طول دوران کرونا کمک های بسیاری از سوی مردم به افراد محروم و بی بضاعت صورت گرفته است.

آیت الله حسینی مازندرانی با اشاره به موفقیت های امام خمینی(ره) در پیروزی نهضت انقلاب و استقرار نظام اسلامی، گفت: دلیل همه این پیروزی ها و موفقیت ها این بود که هدف و نیت امام راحل اسلام، خدا، دین، روحانیت و کشور بود.

تولیت مدرسه علمیه امام حسین(ع) شهر ری در ادامه سخنان خود به تلاش ها و خدمات آیت الله رئیسی در جایگاه های مختلف اشاره کرد و گفت: آیت الله رئیسی در هر مسؤولیت و جایگاهی که بودند برای مردم به ویژه قشر محروم و مستضعف جامعه کار انجام دادند.

آیت الله حسینی مازندرانی در ادامه سخنان خود گفت: در میان هفت نفر نامزدی که صلاحیت آنها از سوی شورای نگهبان مورد تأیید قرار گرفته، فردی که انقلابی، مطیع و در خط رهبری است و عشق به رهبری، تحرک و تلاش دارد و در برابر دشمنان نیز قاطع و مقتدر خواهد بود آیت الله رئیسی است.

این عالم برجسته ادامه داد: ما امروز فردی را برای ریاست جمهوری می خواهیم که متدین، متشرع و انقلابی، عالم، فاضل، دانشمند، دلسوز، با تقوا و در خط رهبری باشد و همه این شرایط در او باشد، چون کسی که تقوا نداشته باشد کاری برای مردم انجام نخواهد داد.

آیت الله حسینی مازندرانی در ادامه سخنان خود بر ضرورت تحقق وعده های انتخاباتی پس از آغاز دوران ریاست جمهوری از سوی کاندیداها تأکید کرد و گفت: رییس جمهور این کشور باید معیشت و زندگی مردم را بهبود بخشد، تورم را برطرف کند، مردم ما ملت خوبی هستند که امام راحل و مقام معظم رهبری همواره از آنها به نیکی یاد می کنند.

وی با بیان این که امام راحل و مقام معظم رهبری آمریکا را شیطان بزرگ و دشمن ملت ایران معرفی کردند، افزود: این کشور تاکنون هیچ نفعی برای ملت ایران نداشته است و نباید به آن دل ببندند و قبل از انقلاب همه اختیار طاغوت دست آمریکا بود، اما به برکت نظام، انقلاب، امام و رهبری مردم آزاد شدند.

این عالم مازندرانی با اشاره به این که مردم ایران خوب و متدین هستند و شهید دادند، گفت: اگر این مردم خوب نبودند بهترین جوانان خود را برای دفاع از میهن اسلامی به جبهه ها نمی فرستادند.

آیت الله حسینی مازندرانی با بیان این که مردم باید فردی را در انتخابات برگزینند که تقوا، ایمان و تحرک داشته و به فکر مردم باشد و به معیشت آنها رسیدگی کند، خاطرنشان کرد: اگر پست و جایگاهی به ما دادند باید به فکر مردم باشیم و بیت المال نباید برای مسائلی صرف شود که ضرورتی ندارد در حالی که مردم ما گرسنه باشند.

وی با بیان این که علما و روحانیت وظیفه دارند مردم را به سمت صراط مستقیم هدایت کنند به اهمیت حضور حداکثری در انتخابات پیش روی اشاره کرد و گفت: حضور در انتخابات موجب تقویت عظمت انقلاب اسلامی خواهد شد و این وظیفه شرعی ما است که با حضور در پای صندوق های رأی و انتخاب اصلح، به انقلاب و نظام اسلامی عظمت بیشتری ببخشیم.