نشست خبري سردار مسلمی( رئیس ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس سپاه کربلا)

عکاس(سید جلال شکوهی) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

نشست خبري ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس سپاه کربلا ، ويژه برنامه محوری و شاخص حوزه مردم یاری و سلامت با حضور سردار مسلمی برگزار شد.

به گزارش تسنیم، سردار سیاوش مسلمی در نشست با خبرنگاران در ساری با بیان اینکه از دی ماه سال گذشته در حال تدوین برنامه 5 ساله توسعه مازندران توسط مجمع بسیج استان هستیم، اظهار داشت: تاکنون 90 درصد طرح تدوین ‌و تا 2 ماه دیگر اتمام و تدوین نهایی می‌شود که به مناسبت هفته دفاع مقدس از آن رونمایی ابتدایی کردیم.

وی با اشاره به اینکه سطح محرومیت مازندران به وضوح قابل لمس است، افزود: بسیج برای رفع محرومیت استان وارد عمل می‌شود و سند راهبردی نقشه راه برای رسیدن به چشم‌انداز است.

فرمانده سپاه کربلا سند توسعه مازندران را با استفاده از اسناد بالا دستی در حال تدوین دانست و گفت: مجمع بسیج قابلیت ورود کارشناسی به موضوعات مختلف را دارد و بر همین مبنا سند توسعه استان را در دستور کار داریم.

سردار مسلمی از ظرفیت‌های بالقوه‌ فراوان در بخش‌های کشاورزی، گردشگری، معدن و صنعت و دیگر بخش‌های استان خبر داد و تصریح کرد: بسیاری از ظرفیت‌های استان به خوبی استفاده نشده و باید بالفعل‌ شود.

وی با بیان اینکه این سند در حوزه پژوهشی هم به دولت کمک می‌کند، یادآور شد: با جمع‌بندی که این سند دارد، فرصت مناسبی است تا برای توسعه استان از آن استفاده شود.

سردار مسلمی با اشاره به تجلیل از 55 هزار مازندرانی پیشکسوت جبهه و جنگ و اجرای رزمایش سراسری کمک مومنانه، گفت: در هفته دفاع مقدس برنامه های متنوع در شهرستان‌های استان اجرا می شود.