۸۸۶ پروژه زیربنایی و تولیدی هفته دولت در مازندران افتتاح می‌شود

استاندار مازندران با اشاره به نقش آفرینی‌رسانه‌ها در بیان عملکرد دولت‌ گفت: ۸۸۶ پروژه زیربنایی و تولیدی هفته دولت در مازندران افتتاح می‌شود.

به گزارش تسنیم ، احمد حسین زادگان در نشست خبری  با اصحاب رسانه با تشریح برنامه‌های هفته دولت‌ اظهار داشت: شهیدان رجایی و باهنر خدمات صادقانه‌ای به جامعه به خصوص اقشار محروم ارائه کردند و امروز شخصیت این بزرگواران به عنوان الگوی مناسب برای مدیران و همه دولت‌هاست تا خدمات و عملکرد  دولت توسط دستگاه‌های اجرایی به صورت دقیق، شفاف و به موقع  به جامعه اطلاع رسانی شود.

وی افزود: علی‌رغم وجود مشکلات اقتصادی، محدودیت فروش نفت و منابع مالی تلاش شد جهت تسریع در فرآیند توسعه  و رفع مشکلات مردم گام برداریم و  پروژه‌های فرهنگی، اقتصادی زیربنایی مختلف مانند  آب، برق، گاز مسکن به بهره برداری می‌رسد.

استاندار مازندران گفت: پایانه‌های صادراتی گل و گیاه و پایانه محصولات کشاورزی  نقش مهمی در افزایش ارزش افزوده دارند که باید این امر با جدیت عملیاتی و اجرایی شود و با همکاری سرمایه‌گذاران و بانک‌ها، هلدینگ سرمایه‌گذاری در استان فعال‌تر شود و امروز  نیز پایانه صادراتی برنج با حضور معاون رئیس جمهور افتتاح می‌شود.

حسین زادگان بیان کرد: در حوزه سرمایه‌گذاری خارجی توسط نیروگاه مولد و مقیاس کوچک سرمایه‌گذاری‌های مختلف صورت گرفت و نمایشگاه‌های مختلف در حوزه توانمندی و ایجاد فرصت سرمایه‌گذاری مانند نمایشگاه صنایع دستی،گل و گیاه و اقتصادی برگزار شد.

وی با بیان اینکه افزایش میزان تولید و برداشت در هکتار از اهداف توسعه ای استان است،گفت:  بخش ترویج و آموزش را گسترش دهیم که برای اجرایی شدن این امر باید رویکرد  مرکز تحقیقات را  تغییر یابد.

استاندار مازندران ادامه داد: در حوزه گردشگری دریایی، 165 نقطه جهت سرمایه‌گذاری برای ایجاد اسکله، قایق‌های تفریحی، رستوران دریایی راه اندازی می‌شود.

وی با بیان اینکه مازندران قطب پرورش ماهیان خاویاری است، گفت: در زمینه تولید ماهیان خاویاری نیز پروژه‌های کوچک را به مقیاس بزرگ تبدیل تا میزان تولید را دو برابر کنیم.

حسین زادگان ادامه داد: مازندران در بخش معادن دارای ظرفیت خوبی بوده که تا کنون تنها از معدن شن و ماسه و زغال سنگ و فلورین استفاده می‌شود که باید  ظرفیت‌های مغفول مانده  بخش  معدن نیز مورد توجه قرار  نگرفته است.

وی با اشاره به اهمیت مشارکت اجتماعی مردم محور و اجتماع محور گفت: سازمان‌های مردم نهاد نقش مهمی در توسعه اجتماع و فرهنگ‌سازی دارند که باید از این ظرفیت استفاده شود و تاکنون 120 هزار دانش آموز عضو در قالب سمن‌های مختلف ساماندهی شدند.

استاندار مازندران افزود: در هفته دولت  امسال، 886 پروژه با 845 میلیارد تومان اعتبار افتتاح می‌شود.

وی ادامه داد: دشمن به دنبال شکاف میان نظام و ملت است تا دستاوردها را ناکارآمد جلوه دهد و باید حواسمان باشد. مسئولان، نخبگان، رسانه‌ها، ائمه جمعه، نمایندگان مجلس با وحدت و تعامل توطئه‌های دشمنان را خنثی کنند.