نشست خبری دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران

عکاس (محمد مهدی زلیکانی) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد

امر به معروف و نهی از منکر سنگری مستحکم برای جهادگران جبهه انقلاب

مهرداد محمدی در نشست خبری به مناسبت دهه احیا امر به معروف و نهی از منکر ترویج نیکی ها، کمک‌های مومنانه و مواسات، نذر خون و محصولات بهداشتی را از جمله معروفات مهم در زمان فراگیری بیماری کرونا در کشور برشمرد و یادآور شد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر سنگر و مأمنی است برای خیرخواهان و جهادگران جبهه انقلاب که در این زمینه اقدامات موثری را در دستور کار خود داشته باشند.
به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان مازندران، به مناسبت آغاز دهه احیاء امر به معروف و نهی از منکر، پیش از ظهر امروز (۱۹ مرداد) نشست خبری مهندس مهرداد محمدی، دبیر این ستاد با حضور خبرنگاران و اصحاب محترم رسانه در سال جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره کلیه شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم، مدافعان امنیت، شهدای سلامت و خصوصا شهدای مظلوم امر به معروف و نهی از منکر، گفت: فلسفه و جوهره اصلی قیام امام حسین (ع) احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر است که بیانگر اهمیت این موضوع در نگاه و عمل امامن معصوم (علیهم السلام) می‌باشد.
محمدی با بیان این مطلب که امروز شاهد جابجایی دولت و انتقال مسئولیت در قوه مجریه کشور هستیم، افزود: انتظار و مطالبه ما از کلیه مسئولین این است که همچون روز ابتدایی مسئولیت خود به انجام وظایف و تکالیف قانونی خود بپردازند و این جابجایی را بهانه‌ای برای عدم خدمت رسانی به مردم عزیز قرار ندهند.
وی شعار اصلی دهه احیاء امر به معروف و نهی از منکر سال جاری را “قیام حسینی، مردم مطالبه گر و مسئولان پاسخگو” عنوان و خاطر نشان ساخت: ناظر به همین موضوع نیازمند آن هستیم تا عموم مردم تلاش داشته باشند تا خوبی‌ها و حسنات در جامعه ترویج و به یک سکه رایج در اجتماع تبدیل شود.
ایشان ترویج نیکی ها، کمک‌های مومنانه و مواسات، نذر خون و محصولات بهداشتی را از جمله معروفات مهم در زمان فراگیری بیماری کرونا در کشور برشمرد و یادآور شد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر سنگر و مأمنی است برای خیرخواهان و جهادگران جبهه انقلاب که در این زمینه اقدامات موثری را در دستور کار خود داشته باشند.
محمدی به بیانیه گام دوم انقلاب و تاکید مقام معظم رهبری به حوزه اخلاق و معنویت اشاره و عنوان داشت:: امروز نیاز داریم که معنویت در جامعه گسترش یابد و ایام ماه محرم و عزاداری عاشقانه آحاد مردم برای سرور و سالار شهیدان و یاران باوفایشان فرصت بسیار مناسبی برای ترویج احکام اسلامی بویژه در حوزه اخلاق است.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران برگزاری مراسم عزاداری را منشا بسیاری از برکات خواند و بیان داشت: البته ضروری است که هیئات مذهبی و عزاداران حسینی در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نسبت به سایر قشر‌ها اهتمام بیشتری داشته باشند و با رعایت حداکثری شیوه نامه‌ها به تعظیم این شعائر الهی بپردازند.
محمدی به اقدامات شاخص ستاد امر به معروف و نهی از منکر اشاره داشت و خاطر نشان ساخت: تمام تلاش ما این است در حوزه اجتماعی از ظرفیت نهاد‌های انقلابی کمک بگیریم و اخلاق اسلامی را در جامعه همگانی کنیم، در استقرار عدل و عدالت و مجاهدت برای اقتدار نظام جمهوری اسلامی که بزرگترین معروف‌ها است از تمامی ظرفیت‌های قانونی بهره برداری نماییم.
وی با بیان اینکه ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران علاوه بر مقوله مهم ترویج حجاب و عفاف به موضوعات تخصصی دیگری از جمله مبارزه با فساد، اقتصاد، علم و فناوری، حفاظت و صیانت از محیط زیست و … توجه جدی دارد، گفت: رویکرد ما در ادامه مسیر برای استفاده از ظرفیت مردمی، احیای امر به معروف محله محور است؛ به زودی در حوزه معروفات کوچک‌ترین معروف را در محلات حول محور امام جماعت آن محله دنبال خواهیم نمود.
این مسئول به ظرفیت‌های بالقوه که در حوزه رسانه برای احیای این فریضتین وجود دارد اشاره و افزود: اقدامات قابل توجهی توسط فعالان رسانه‌ای استان صورت گرفته که بعضا این فعالیت‌های رسانه‌ای و تذکراتی که از این طریق داده شده هم از بسیاری نابسامانی‌ها جلوگیری نموده و هم از ترک فعل‌های برخی مسئولان جلوگیری شده که جای تقدیر و تشکر دارد.
محمدی موضوع امر به معروف و نهی از منکر را طبق تعبیری از سوی مقام معظم رهبری پیشنهاد سازنده و پیش برنده عنوان و تاکید نمود: عموم مردم با توجه به شعار دهه احیاء سال جاری از مسئولان کشور مطالبه درست، اصولی و به هنگام داشته باشند.