نشست خبری رئیس انجمن صنايع غذایی و داروئی مازندران

عکاس (زینب ذبیحی) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

نشست خبری انجمن صنايع غذایی و داروئی استان به مناسبت نهمین جشن روز جهانی غذا در ساری برگزار شد.

برگزاری جشن‌ در روز جهانی غذا در مازندران

رئیس انجمن صنایع غذایی و دارویی مازندران گفت: به‌مناسبت فرا رسیدن روز جهانی غذا در ۲۴ مهر ماه، نهمین جشن آن، با توجه به ظرفیت‌های واحد صنعتی استان برگزار می‌شود.

به گزارش فارس ، محمد مهدی گیوه‌چی رئیس انجمن صنایع غذایی و دارویی مازندران در نشست خبری با خبرنگاران که به‌مناسبت فرا رسیدن روز جهانی غذا و برگزاری نهمین جشن آن، اظهار کرد: این انجمن در دهه ۸۰ با هدف ایجاد حلقه مفقوده بین صنعت و ارگان‌های صنعتی و دولتی ایجاد شده است.

وی هدف از تشکیل انجمن دارویی و غذایی مازندران را حل مشکلات این حوزه بیان کرد و افزود: در این راستا برنامه‌های اجرای در سه بخش کوتاه، میان و بلندمدت تدوین شد،  در سال گذشته به‌دلیل شیوع کرونا برگزاری جشن غذا به رسم هر ساله کنسل شد.

گیوه‌چی تصریح کرد: انتخاب برند برتر کیفیت و کارشناس برتر صنایع غذایی در مازندران هر ساله انجام می‌شود، کمیته‌های تخصصی که از جمله برنامه‌های میان مدت است با توجه ۹ گروه غذایی تشکیل شد و تا چند ماه آینده تکمیل می‌شود‌‌.

رئیس انجمن صنایع غذایی و دارویی مازندران یادآور شد: با توجه به وسعت صنعت غذا در مازندران ۴۲ شهرک صنعتی در سطح استان به‌صورت پراکنده داریم، مشکلات این حوزه به‌طور منطقه‌ای رصد می‌شود،انجمن‌ها می‌تواند یک بال محرک برای دستگاه‌های نظارتی باشد.

این مسؤول در ادامه بیان کرد: برای ۲۴ مهر روز جهانی غذا یک جشن متنوع درخور واحدهای صنعتی در اتاق بازرگانی استان با دعوت از ۱۵۰ نفر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تدارک دیدیم، اولویت این است که این روز را به‌عنوان یک سنبل سلامت در جامعه ترویج بدهیم.

وی با اشاره به آخرین اوضاع صنعت غذا در مازندران، اعلام کرد: ۵۲۰ واحد صنعت غدا در استان داریم که ۳۲۰ واحد از آن‌ها بهره‌بردار، بیش از ۱۰۰ واحد در حال احداث و مابقی واحدها تعطیل هستند.

گیوه‌چی اضافه کرد: شعار امسال مصرف ” میوه‌ها و سبزیجات” از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۳۰ با این هدف که گرسنگی به صفر برسد برنامه‌ریزی شده هر سال اولویت با یک شعار در سال است، ما حلقه پنهان واحد صنعتی و  مصرف‌کنندگان هستیم، در این مسیر برنامه‌هایی جهت جلب رضایت مردم تدوین کردیم.

رئیس انجمن صنایع غذایی و دارویی مازندران با بیان اینکه شاید برخی فکر کنند، بسته‌های جدید صنعتی گران هستند، گفت: اینطور نیست، ما ۲۴ قلم سبد غذایی صنعتی داریم بر اساس قیمت‌های مصوب، برای دهک‌های دیگر طبقه‌بندی قیمت داریم.