مهدی‌ حیدرپور رییس منطقه یک شرکت بیمه سرمد به‌مناسبت گرامیداشت روز بیمه در سالن کنفرانس بانک صادرات مازندران در ساری برگزار شد

ایرنا- رئیس بیمه سرمد وابسته به بانک صادرات درمنطقه یک کشور گفت: این شرکت برای نخستین بار در کشور برای پوشش بیمه‌ای محصولات کشاورزی مازندران در برابر بلایای طبیعی وارد میدان شد.

مهدی حیدرپور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران در ساری گفت: شرکت بیمه متبوعش برای ورود به بیمه سپاری در حوزه کشاورزی، در این خطه شمال کشور برای نخستین بار سورتینگ داران را تحت حمایت مالی قرار داده و آمادگی پوشش بیمه ای برای محصولات کشاورزی اعم از باغی، زراعی و آبزیان را دارد.
وی اضافه کرد: علاوه بر آن این شرکت ، پوشش بیمه ای برای دام سبک و سنگین استان مازندران که در سطح کشور از رتبه برتری برخوردار است نیز اعلام آمادگی کرد، ولی به دلیل عدم ورود سازمان جهاد کشاورزی استان این طرح ابتر ماند.
حیدرپور خاطرنشان کرد: برای پوشش بیمه ای دام سبک و سنگین مازندران نیاز به داشتن اطلاعات تعداد دام موجود در استان داریم و این کار نیز با همکاری سازمان جهاد کشاورزی استان به خصوص معاونت بهبود محصولات دامی این سازمان امکانپذیر است.
وی اضافه کرد: بیمه تحت مدیریتش برای نخستین بار در استان گلستان، پوشش بیمه را برای اسب ترکمن عملیاتی کرد و تعداد زیادی از اسب ترکمن در این استان در برابر حوادث بیمه شدند.
این مدیر بیمه ای در مازندران  اظهارداشت : بیمه سرمد در سال رونق تولید در راستای حمایت از تجار و صادرکنندگان مازنی آمادگی همکاری با اتاق بازرگانی استان را در حوزه بیمه سپاری محصولات صادراتی را دارد.
ورود به بیمه تکمیلی خبرنگاران
حیدرپور با اشاره به درخواست خانه مطبوعات مازندران برای پوشش بیمه تکمیلی برای خبرنگاران مازنی اظهارداشت : بیمه تحت مدیریتش آمادگی دارد تا طرح بیمه تکمیلی خود را به صورت پایلوت در سطح کشور برای خبرنگاران این استان اجرایی کند.
وی اجرای این برنامه را نیز منوط به ارایه اطلاعات خبرنگاران متقاضی بیمه تکمیلی در استان از سوی خانه مطبوعات دانست.
در مازندران حدود ۸۰۰ خبرنگار و فعال حوزه خبری فعالیت دارند که کمتر از ۱۰ درصد از این خبرنگاران و فعالان رسانه ای تحت پوشش بیمه و بیمه تکمیلی درمانی قرار دارند.