به گزارش  شبستان ، خلیل صالحی، دبیرستادامربه معروف و نهی از منکر استان مازندران امروز(6خرداد) در نشست خبری به رتبه برتر این ستاد در سطح کشور اشاره کرد و عنوان داشت: پس از تصویب قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در سال گذشته ستادامربه معروف و نهی از منکر استان در یک روند قانونی و با اخذ همکاری صمیمانه داوطلبین و استفاده از ظرفیت های موجود در حال ادامه فعالیت های محوله است.

 وی با بیان اینکه فعالیت های این ستاد در دو بخش پیگیری می شود، افزود: انجام فعالیت های ستادی در ادارات، سازمانها، مراکز خدماتی و درمانی در قالب شوراهای امربه معروف و انجام فعالیت در سطح جامعه در قالب تذکر لسانی و یا در قالب ضابطین قضایی در دستور کار این ستاد قرار دارد.

 صالحی با بیان اینکه یکی از سوژه های مهم کاری این ستاد به ماه مبارک رمضان و ترویج روزه داری و حفظ حرمت این ماه و روزه داران اختصاص دارد، گفت: ماه محرم ریشه و اصالت ستادامر به معروف و نهی از منکر است وهمانند ماه رمضان در الویت کاری این ستاد جانمایی شده است.

  وی به اجرای موفق پویش مردمی «نه به روزه خواری» در ساری اشاره کرد و افزود: این کمپین روز پنج شنبه ساعت 17در پارک جنب محوطه استانداری مازندران افتتاح شده است.

 صالحی با بیان اینکه این پویش مردمی با استفاده از ظرفیت های مختلف در فضای مجازی و انجام فعالیت های فرهنگی و با عناوین دیگر ادامه خواهد یافت، گفت: در این ماه آمران به معروف درخصوص توجه دادن به حرمت داری ماه رمضان و توجه دادن به رعایت عفاف و حجاب فعالیت دارند.

 وی از تشکیل و فعال سازی گروه های ویژه آمران به معروف و ناهیان از منکر در مرکز استان خبر داد و افزود: تلاش داریم این طرح در سایر شهرستان ها تعمیم یابد.

 صالحی با بیان اینکه تابستان امسال انجام فعالیت های ویژه در قالب طرح های ساماندهی دریا و سواحل مورد توجه این ستاد است، گفت: تلاش داریم آمران به معروف استان در گروه های ساماندهی شده و با بهره گیری از حمایت های ویژه نیروی انتظامی و دستگاه قضایی در صیانت از حریم عفت عمومی جامعه تلاش به سزایی بعمل آورند.

 وی با تاکید اینکه حفظ کرامت آمران به معروف و ناهیان از منکر از اهمیت ویژه ای برخوردار است، اظهار داشت: بخش عمده فعالیت های ستاد امربه معروف و نهی از منکر به همت داوطلبین مردمی انجام می پذیرد و از باب خیرخواهی و نوع دوستی است.

 صالحی با بیان اینکه براساس قانون نیروی انتظامی و دستگاه قضایی موظف به جلوگیری از تحقق منکرات هستند، گفت: ترویج و نهادینه سازی معروفات در سطح جامعه نیازمند تشکیلات مردم نهاد است.

 وی به 12شهید امربه معروف و نهی از منکر استان اشاره کرد و بیان داشت: تاکنون سه هزار و 600داوطلب برای تذکر لسانی و ترویج امربه معروف  و نهی از منکر در استان جذب و ساماندهی شدند که برای یکهزار و 500نفر از این تعداد کارت و برگ ماموریت صادر شده است.

 صالحی یادآورشد: شهرستان های ساری، جویبار، قائمشهر، فریدونکنار، بابلسر در اجرای ماموریت های ستادامربه معروف و نهی از منکر فعال تر هستند.

 وی گفت: اینکه عده ای می گویند این ستاد نتوانسته موفق عمل کند نادرست است، چراکه قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر سال گذشته تصویب و هنوز بودجه و کادر نیروی انسانی بدرستی به این امر اختصاص نیافته است.

 صالحی ادامه داد: هجمه های فرهنگی دشمنان اسلام و نظام بیشمار و با صرف هزینه های نامحدود است که موجب می شود فعالیت های ستاد امربه معروف با امکانات محدود کمتر مشاهده شود.

 وی با بیان اینکه داوطلبین مردمی برای فعالیت در این ستاد هیج وجه نقدی و غیر نقدی دریافت نمی کنند و بصورت خودجوش کار می کنند، خاطرنشان کرد: تلاش داریم نقاط قوت و ضعف ستاد شناسایی و بررسی شود.

 صالحی با تاکید اینکه می خواهیم کار این ستاد با اقبال عمومی همراه شود و همانند نماز و روزه مردم خود را مجاب به انجام بدانند، اظهار داشت: امام حسین (علیه السلام) به جهت احیای امربه معروف و نهی از منکرقیام نمودند و ما هم با تاسی از این امام همام به دنبال ترویج این فریضتین هستیم.

محمدفوقی، جانشین معاونت فرهنگ تحقیقات و آموزش ستادامربه معروف و نهی از منکر استان مازندران در این نشست خبری با بیان اینکه به فرموده امام رضا(علیه السلام) اگر زیبایی های دین برای مردم بیان شود آنگاه همه دیندار خواهند شد، اظهار داشت: بایستی پذیرفت آنگونه که باید نتوانستیم زیبایی های دین را بازگو و تبیین کنیم.

 وی با بیان اینکه برای ترویج فرهنگ امربه معروف و نهی ازمنکر به دنبال استفاده از ظرفیت های علمی، آموزشی، پژوهشی و بکارگیری ابزار هنر هستیم، گفت: در ستاد امر به معروف پیشگیری را عهده دارهستیم و درمان در مرحله دوم قرار ارد.

 فوقی از برگزاری کارگاه های معرفت افزایی در سال آینده خبر داد و افزود: تلاش داریم افرادی که در حوزه امربه معروف و نهی از منکر فعالیت دارند مهارت های فردی و گروهی را آموزش ببینند.

 وی با بیان اینکه تربیت مربی در این حوزه نیز مورد توجه است، گفت: امربه معروف ونهی از منکر یک وظیفه همگانی و تخصصی است.

 فوقی با اشاره به اینکه تقدیر از فعالان فضای مجازی و خبرنگاران فعال در راستای ترویج این فریضتین الهی را در دستور کار داریم، افزود: نخبگان فرهنگ امربه معروف و نهی از منکر نیز تجلیل می شوند.

 وی از برگزاری مسابقات مقاله نویسی با موضوع امربه معروف و نهی از منکر در سطح مدارس و دانشگاه های استان خبر داد و اظهار داشت: تلاش داریم نام و فضای اماکن مذهبی ما متناسب با شادی و نشاط باشد.

 فوقی از استقرار روحانیون و مبلغین همزمان با ماه مبارک رمضان در یکهزار و88کانون فرهنگی هنری مساجد استان خبر داد وافزود: ترویج و نهادینه سازی فرهنگ امربه معروف و نهی از منکر در دستور کار این روحانیون و مبلغین قرار دارد.