پیش بینی اعزام ۲۲ هزار مازندرانی به مناطق عملیاتی در نوروز ۹۸

معاون اجرایی سپاه کربلای مازندران از پیش بینی اعزام ۲۲ هزار مازندرانی به مناطق عملیاتی در نوروز ۹۸ خبر داد.

به گزارش دفاع‌پرس، «عسگر مجیدی» معاون اجرایی سپاه کربلای مازندران در نشست خبری ستاد راهیان نور استان مازندران از ایستادگی و مقاومت ملت ایران برای آرمان‌ها و ارزش‌ها به عنوان لازمه بقای انقلاب‌ اسلامی یاد کرد و اظهار داشت: دفاع مقدس یکی از عرصه‌های مقاومت ملت ایران در برابر ظلم بود.

وی راهیان نور ابزاری برای نشان دادن حقانیت ملت ایران دانست و ادامه داد: راهیان نور ترویج دهنده و تبیین کننده فرهنگ ایثار و شهادت برای ملت ایران است؛ چراکه ملت ایران جهاد و شهادت را مقدس می‌داند و راهیان نور نشان دهنده مظلومیت ملت ایران است.

مجیدی افزود: راهیان نور زیباترین و طلایی ترین مدال دستاورد 40 سالگی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس است و این دستاورد بزرگ باعث صدور انقلاب به جهان شد.

وی به برگزاری راهیان نور دانش آموزی در دو مقطع نیمه آبان تا نیمه آذر و نیمه دی تا نیمه بهمن اشاره کرد و گفت: تعداد چهار هزار و 200 دانش آموز دختر و سه هزار دانش آموز پسر در قالب 80 کاروان دختر و 40 کاروان پسر به مناطق عملیاتی اعزام شدند.

این مسئول زمان آغاز رسمی اردوی دانشجویی راهیان نور را  12 تا 20 اسفند اعلام کرد و افزود: پیش بینی می‌شود دو هزار و 500 دانشجو به مناطق عملیاتی اعزام شوند.

مجیدی زمان اعزام راهیان نور محلات را 20 اسفندماه اعلام کرد و گفت: پیش بینی می‌شود تا 10 فروردین 98، 22 هزار زائر به مناطق عملیاتی اعزام شوند.

وی با اشاره به اعزام سه کاروان از خانواده‌های معظم شهدا به راهیان نور، گفت: دو کاروان خانواده شهدای دفاع مقدس و یک کاروان نیز از خانواده شهدای مدافع حرم به این مناطق اعزام خواهند شد.

این مسئول همچنین تعداد خانواده‌هایی که به صورت شخصی از مناطق عملیاتی بازدید می‌کنند را هزار نفر پیش بینی کرد و گفت: این خانواده‌ها نیز در اردوگاه‌ها پذیرایی می‌شوند.

وی از اعزام چهار دستگاه خادمین شهدا به مناطق عملیاتی خبر داد و گفت: خادمین شهدا در سه اردوگاه شهید جعفرزاده اندیمشک، شهید شیرسوار هفت تپه و شهید بلباسی در مجموعه اردوگاه شهید باکری برای خدمت رسانی به زائرین مستقر شدند.

این مسئول از میزبانی مازندران در اختتامیه شانزدهمین جشنواره ره آورد سرزمین نور در 28 اسفندماه خبر داد و گفت: همچنین کلنگ زنی یادمان هفت تپه و تجلیل از فرزندان 5 نسل از شهدای استان و بازدید از مناطق عملیاتی فتح المبین، دهلاویه، هفت تپه، فکه، هویزه، شلمچه و اروند را از دیگر برنامه‌های شاخص اعلام کرد.