به گزارش تیتر ۳: مسعود مدینه نایب رئیس شورای اسلامی شهر ساری در جمع اصحاب رسانه با اشاره به اینکه در طی این ۴ سال جریان و فرآیندی در شهر آغاز گردید که موجبات عمران و آبادانی شهر را سبب شد، اظهار داشت: امروز در جمع شما به عنوان رکن چهارم  و مهم جامعه  حاضر شدم تا با ارائه گزارش کار، شما را در جریان عملکرد ۴ ساله مدیریت شهری قرار دهم.

نائب رئیس شورای شهر ساری کسب اطلاعات و آمار  یا همان ممیزی املاک و مستغلات را  از کلیات و نیازهای شهری دانست و افزود:  با روی کار آمدن شورای فعلی در سال ۹۲ باتوجه به عدم وجود یک بانک اطلاعاتی مستند در خصوص ممیزی املاک و مستغلات ،  استارت این کار  زده شد و خوشبختانه با تلاش سازمان فاوا امروزه می توانیم با یک کلیک و وارد کردن  نام کاربری و کد عوارض، به آمار مختلفی دست پیدا کنیم.

مسعود مدینه با اشاره به اینکه طرح جامع شهری  که در سال ۱۳۷۴ تصویب و طی ده سال در سال ۱۳۸۴ به پایان رسید تا قبل از سال ۹۲ در ساری اجرایی نگردیده بود، بیان داشت: تا ابتدای کار شورای چهارم ، متاسفانه شهر ساری به عنوان مرکز استان فاقد طرح جامع بوده است که به همت مدیریت مجموعه مدیریت شهری کنونی این طرح تحقق یافت.

وی افزود: در حال حاضر با دفاع شهردار از طرح جامع ، تقریبا به یک نقشه راه خوبی برای رسیدن به چشم اندازهای خودمان در مدیریت شهری رسیدیم که طرح جامع ترافیکی و طرح مبلمان شهری برآده از همین طرح ست. در واقع همه این بستر سازی ها  برای رسیدن به یک توسعه پایدار است.

مدینه خاطر شنان کرد: در طرح بهبود عبور و مرور و طرح عمرانی اتفاقات خوبی افتاد که یک توزیع عادلانه ای از ثروت در اقص نقاط شهر صورت گرفت. وقتی برای اصلاح گره های ترافیکی شهر  زیر گذر فرح آباد درکمتر از ۷ ماه به بهره برداری رسید همزمان با آن در جنوب شهر  طرح پل زیبای سرداران رضایی در تقاطع بلوار سلیم بهرامی و بلوار کشاورز به سرانجام رسید، به همین تناسب در غرب و شرق شهر پروژه های خوبی صورت گرفت .

عضو شورای شهر ساری ادامه داد: جراحی های بسیار خوبی جهت اصلاح و سهولت  عبور و مرور همچون میانگذر طالقانی و فرهنگ صورت گرفت  که سبب سهولت بار ترافیکی در میدان شهدا شد و ۳۵ متری میانگذر شمالی یکی دیگر از این طرح های عمرانی است.

نائب رئیس شورای شهر ساری، افزود: پس از طرح سال ۱۳۷۴،خانه به خانه واحد به واحد کارشناسی شد، طرح بازگشایی مدخل ورودی امامزاده عباس و بازگشایی بلوار شهیدان شمشیربند را می توان در راستای همین طرح ذکر کرد.

مدینه بحث سرانه فضای سبز را یکی از پارامترهای مهم برشمرد و افزود: در شورای چهارم به طور جدی دنبال شد و همزمان پارک های مختلفی به تعداد ۱۵ پارک محله در شرق، غرب، شمال و جنوب شهر افتتاح شد.

وی افزود: یکی دیگر از طرح های خوبی در شورای چهارم به جد دنبال شد طرح بهسازی تجن بود که طرح روخانه تجن در مدت ۱۲۰ روز در سال مزین به نام سال مدیریت جهادی افتتاح و تقدیم مردم شد.

وی طرح سلامت رایگان را یکی از افتخارات این شورا برشمرد و گفت: از دیگر طرح های عمرانی می توان به پرژه میدان ابن شهر آشوب اشاره کرد که قسمت اعظمی از مشکلات مردم را در این چهارراه و در مدخل ورودی شهر حل نمود.

عضو شورای شهر ساری  با تاکید بر اینکه جمع آوری آب های سطحی یکی از پروژه های بود که در الویت قرار گرفت، اظهار داشت: بسیاری از خیابان هایی که با کوچکترین بارش بزرگترین ترس را به مدیریت شهری وارد می کرد ظرف مدت ۴ سال با اعتباری بالغ بر ۱۳۰ میلیارد تومان با احداث کانال و جداول و طرح های پیش ساخته بخش زیادی از مشکل بارندگی را در سطح شهر حل کرد.

وی گفت: یکی دیگر از مهمترین مسایلی که می توان از آن به عنوان همت شورای فعلی نام برد بحث توزیع بودجه ملی از محل مدیریت بحران کشور است که با تخصیص ۶۶ میلیارد تومان به شهرداری ساری که در مقابل ۳۰۰ میلیارد بودجه استانی رقم قابل توجهی است.

مدینه بیان داشت: در سال ۱۳۹۱ که بودجه سال ۱۳۹۲ در شورا تصویب  و بسته شد، شورای چهارم آن را با ۷۵ میلیارد تومان از شورای سوم تحویل گرفت که امروز این بودجه به رقم ۶۰۳ میلیارد تومان رسیده است. که این رشد خوب، از فعالیت های مثبت شهری خبر می دهد.

وی افزود: در بخش هزینه کرد مابه ازای هر شهروند در سال ۱۳۹۱ ، شهر ساری در کشور مقام سی و هفتم را داشت که امروز پس از تهران و مشهد در مقام سوم قرار دارد.

نائب رئیس شورای شهر ساری با اشاره به اینکه سطح مطالبه گری مردم افزایش یافته است، گفت: این افزایش مطالبه گری نشان از روند رو به رشد و خوب عملکرد مدیریت شهری است و دیگر نمی توان با کوچکترین کارها مردم را خوشحال کرد.مدیریت شهری در طی این ۴ سال روحیه مطالبه گری مردم را افزایش داده است

وی افزود: در طی این ۴ سال چه در حوزه ورزش و چه حوزه فرهنگی کارهای بسیار مطلوبی صورت گرفت که با ارتقا بودجه معاونت فرهنگی به ۲۳ میلیارد تومان در بحث برگزاری اعیاد و جشن ها، مساعدت و کمک به حوزه ورزش که می تواند در بازدارندگی جوانان از بزه های اجتماعی نقش قابل توجهی داشته باشد و همچنین ایجاد سرای تداوم و بسیاری از امورات فرهنگی و اجتماعی دیگر، روند رو به رشدی را نشان داده است.

مسعود مدینه گفت: پیگیری بسیاری از مطالبات مالی و دیون مردمی، چه در سطح شهری و چه سطح ملی از افتخارات این دوره از مدیریت شهری است .

وی درخصوص آمارهای ضد و نقیض از میزان بدهی شهرداری ساری به پیمانکاران گفت: سطح مالی قراردادهای شهرداری ۱۲۰۰ میلیارد تومان بوده است که تاکنون همه بدهی ها پرداخت و مبلغ ۲۰۰ میلیارد باقی مانده است که در مقایسه با تنها یک فقره مطالبات شهرداری که ۵۰۴ میلیارد تومان است رقم شایانی نیست.

این مقام مسئول در مدیریت شهری، افزود: در طی این ۴ سال نیروی شاغل در شهرداری و ده سازمان وابسته آن، به ۳۸۰۰ نفر افزایش داشته است که در حال حاضر چابک سازی سازمان های وابسته به مدیریت شهری و شهرداری می تواند به راندمان کاری را افزایش دهد.

وی ادامه داد: در صورت حضور دوباره در پارلمان شهری سعی بر تکمیل پروژه ها و طرح های به جا مانده دارد و حتما از رسانه ها به عنوان رکن چهارم جامعه در جلسات شورا دعوت به عمل خواهد آورد.