بانک اطلاعاتی قاچاقچیان مواد مخدر در استان مازندران تشکیل شد

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر مازندران گفت: بانک اطلاعاتی خرده فروشان مواد مخدر در این استان تشکیل شد.

وی افزود: اقدامات پلیس در زمینه پیشگیری امسال تیم عملیاتی در محورهای موصلاتی استقرار یافتند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر مازندران گفت: همچنین تشکیل بانک اطلاعاتی خرده فروشی پایش تصویری در مناطق آلوده اجرا شده همچنین در ۳ماه نخست امسال ۸۳۰کیلوگرم انواع مواد مخدر سنتی تریاک و حشیش کشف و ۳هزار و ۷۰ نفر دستگیر شدند.

ثقفی با اشاره به مصرف موادمخدر گل در جامعه گفت: مصرف گل در واقع ایجاد جذابیت از سوی مافیای مواد مخدر  برای رونق بازار مصرف برای جوانان است که کارها و اقدامات فرهنگی به خصوص رسانه ها می توانند  در جهت اطلاع رسانی آسیب‌های این ماده و کاهش این امر به ما کمک کنند.

عزم همگانی برای مقابله با آسیب های اجتماعی

علی اصغر میرزایی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران اظهار داشت: امروزه یکی از دغدغه های  مقام معظم رهبری بحث  آسیب اجتماعی های اجتماعی به ویژه مواد مخدر است که برای کاهش آن همه دستگاها باید تلاش کنند.

وی افزود: برپایی چادر اطلاع رسانی در مبادی پرترافیک وورودی شهرستان ها، تشکیل بازارچه خیرین با همکاری سازمان مردم نهاد، تهیه بیش از۵هزار تراکت با همکاری سازمان بهریستی، پخش بروشور پیشگیری از اعتیاد در مدارس و دانشگاها، برگزاری جنگ شادی در پارک ها از برنامه های کمیته های  مختلف در زمینه کاهش این آسیب بود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران گفت: همایش پیشگیری از اعتیاد باهمکاری بنیاد شهید و کمیته امداد برای جامعه هدف برگزار و مسابقه دوچرخه سواری و تجلیل از خانواده شهدا نیز برگزار می شود.

میرزایی گفت: اجتماعی کردن فعالیتها بسیار مهم است که در برنامه ششم بر این محور برنامه ریزی شد که در هربرنامه ۵ساله کاهش ۲۵درصدی داشته باشیم که به این چشم انداز داشته باشیم.

وی ادامه داد: مدیریت نقاط آلوده در ۳۲نقطه انجام شد و پاتوق ها ازبین رفت و طبق بررسی ها با برنامه های فرهنگی  کارفرهنگی و پیشگیری و فعالیت سازمان مردم نهاد درآمد خرده فروشان مواد مخدر کاهش یافت.

فعالیت ۳۶۰ تیم اجتماع محور برای کاهش آسیب های اجتماعی

فاطمه پورفاطمی معاون پیشگیری سازمان بهزیستی مازندران گفت: متجاهر فردی که سوء رفتاراعتیاد داشته باشد و رفتاری در سطح جامعه ایجادمی کند که متناسب با عرف جامعه نیست و در این جهت امنیت خاطر مسافران، طرح جمع آوری معتادان متجاهر در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود:  شایع ترین ماده مصرفی موادمخدر گل است که کمپین های مختلفی در این زمینه جهت حساس سازی خانواده ها و دستگاهها راه اندازی شد.

وی گفت: مراکز پیشگیری از اعتیاد در ۵ شهر استان راه اندازی در هر شهر پایگاه اطلاع رسانی و مشاوره گذاشته شد و در هر شهر برنامه های مختلف جهت اطلاع رسانی اجرا شد و در این راستا ۳۶۰ تیم اجتماع محور داریم که برای رفع مشکل کمک گیریم.

پورفاطمی گفت: تمام شهرستان تیم سیار کاهش آسیب‌ها خدمات کاهش آسیب راه اندازی شد اما بدانیم پیشگیری بهتر از درمان است که باید همه ما به درستی رسالتمان را انجام دهیم و جهت کاهش آسیب گام برداریم.

معاون پیشگیری سازمان بهزیستی مازندران نیز گفت: با پیگیری های انجام شده ۱۱کمپ سال گذشته پلپ شد و تلاش داریم از پزشک و متخخصان کیفیت کمپ‌ها را افزایش دهیم.

پورفاطمی افزود: مافیای مواد مخدر تلاش می کنند به جامعه به ویژه جوانان آسیب برسانند که زنان و دختران ما نیز متاسفانه در معرض خطرات آسیب اعتیاد قرار دارند که ۱۰درصد معتادان مربوط به زنان است.