نشست خبری “فرهاد غلامی” سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مازندران

عکاس(زینب ذبیحی) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

نشست خبری “فرهاد غلامی” سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مازندران به مناسبت هفته سلامت در تالار قلم ستاد مرکزی دانشگاه برگزار شد

به گزارش فارس، فرهاد غلامی در جمع خبرنگاران با اشاره به قابلیت‌های بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، اظهار کرد: در دانشگاه چندین برنامه شاخص را پیگیری می‌کنیم.

وی تصریح کرد: پروژه هزار و ۱۰۰ تختخوابی ماهفروجک در حال پیگیری است که در فاز یک ۶۵ درصد، فاز دو ۲۰ درصد و در فاز سه پیشرفت خاصی نداریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، اضافه کرد: پیگیری برای راه اندازی این مرکز درمانی به صورت ویژه در دستور کار حوزه درمانی دانشگاه قرار دارد و بنده به صورت روزانه این موضوع را پیگیری می‎کنم.

وی در ارتباط با اجرای طرح پزشک خانواده، افزود: برنامه‌ریزی برای تکمیل این پروژه در دستور کار قرار دارد.

غلامی در ارتباط با میزان اعتبار بیمارستان آیت‌الله طبرسی، گفت: ۲۰۰ میلیارد تومان از محل سفر رئیس جمهور و ۱۸ میلیارد تومان از محل سازمان برنامه و بودجه اختصاص پیدا کرده است اما این اعتبارات کافی نیست.

وی در ارتباط با بیمارستان رازی، گفت: این مرکز درمانی ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و عملیات اجرایی این ساختمان به زودی به اتمام می‌رسد و برای تامین تجهیزات نیاز به تامین اعتبار هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، در ارتباط با انتصابات، گفت: نباید دقت را فدای سرعت کنیم، اگر انتخاب نامناسب باشد کار دچار لطمه می‌شود.

وی درباره دخالت نمایندگان مجلس، افزود: در انتصابات ما از نمایندگان، فرماندار و یا افراد مورد اعتماد مشورت می‌گیریم اما در تصمیم‌گیری‌ها تلاش می‌کنم افراد داری صلاحیت را انتخاب کنیم.

غلامی با اعلام اینکه کارگروه سلامت برگزار شده است، افزود: بحث زباله، فاضلاب و سگ‌های ولگرد و مباحث اجتماعی مطرح شده است که اختیار حضور خبرنگاران در این جلسه با استانداری است.

وی در ارتباط با بی‌خطرسازی زباله در مراکز درمانی دولتی استان، افزود: دستگاه‌های بی‌خطر سازی بیمارستان‌ها به خوبی فعال هستند در بخش خصوصی مشکلاتی وجود دارد، نخستین متولی زباله‌های عفونی افرادی هستند که خودشان تولید می‌کنند و باید بخش خصوصی در این زمینه پاسخگو باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، اضافه کرد: به عوامل تولید کننده زباله عفونی بخش خصوصی مهلت دادیم که نسبت به ساماندهی آن اقدام کنند و اگر اقدام مناسبی انجام نشود از طریق قانونی پیگیری می‌کنیم.

به گزارش فارس، یکی از نکاتی خوبی که در این نشست بسیار مورد توجه خبرنگاران قرار گرفته است، استقبال رئیس دانشگاه از نقد و نظرهای فعالان رسانه‌ای بوده و غلامی اعلام کرد که اگر به دانشگاه در جایی نقد وارد باشد و توسط خبرنگاران مطرح شود تیم دانشگاه در این زمینه پاسخگوی افراد هستند.