به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، محمد خانی نوذری امروز در نشستی خبری با اصحاب رسانه مازندران با اشاره به وقوع دو سیلاب شدید در اواخر اسفند 97 و اوایل فروردین 98 در 21 استان کشور، اظهار داشت: 12 شهرستان و 179 روستای مازندران اسیر سیلاب شده و واحدهای مسکونی و تجاری این مناطق دچار خسارات شده است.

وی افزود: سه هزار و 100 واحد تعمیری خسارت دیده در سیلاب غرب مازندران نیز اواخر سال 97 تکمیل و واگذار شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران با اشاره به اینکه کمک بلاعوض به  صاحبان دو هزار و چهار واحد مسکونی آسیب دیده از سیلاب نوروز در مازندران پرداخت شده است، تصریح کرد: 5500 واحد خسارت دیده از سیلاب شهرها و روستاهای مازندران در سیلاب نوروز 98 توسط این نهاد در حال تعمیر و بازسازی است.

خانی نوذری با بیان اینکه 350 واحد مسکونی مازندران در سیلاب اخیر کاملا تخریب شده و عملیات پی کنی و فندانسیون در واحدهای جدید الاحداث انجام شده است، افزود: مقرر است همزمان با هفته دولت امسال، 40 واحد احداثی در مناطق سیل‌زده مازندران بهره‌برداری شود.

وی با اعلام اینکه منابع مالی تمامی واحدهای خسارت دیده سیلاب نوروز 98 در استان از سوی دولت تامین شده است، گفت: تلاش بنیاد مسکن استان برای مقاوم‌سازی همه واحدهای مسکونی در روستاها و محروم استان است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران با اشاره به اینکه کمک بانک‌های استان برای مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی در روستاهای استان مطلوب بوده است، افزود: در چند سال گذشته با استفاده از تسهیلات بانکی، 180 هزار واحد مسکونی در مناطق شهری و روستایی استان مقاوم‌سازی شده است.

خانی نوذری با بیان اینکه تمامی روستاهای بالای 20 خانوار مازندران دارای طرح هادی روستایی مصوب است، گفت: بازنگری طرح هادی در 100 روستای مازندران انجام شده و هزار و 500 روستای دارای طرح هادی، طرح در حال اجرایی شدن است.

وی با اشاره به اینکه 50 درصد اعتبارات استانی و 100 درصد اعتبارات سال گذشته اجرای طرح هادی استان تخصیص یافته است، تصریح کرد: امسال از محل اعتبارات ملی و استانی بالغ بر 100 میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های هادی روستایی در مازندران تخصیص خواهد یافت.