حجت الاسلام محمد جواد قائمی ،مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران مطرح کرد

نقش مهم بانوان در تحول و تمدن سازی در جامعه

مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران، با بیان اینکه انقلاب اسلامی تمدن جدیدی در منطقه و جهان اسلامی ایجاد کرده است، گفت: بانوان در تمدن سازی وتحول سازی نقش اساسی دارند.

به گزارش مهر، حجت الاسلام محمد جواد قائمی در نشست با خبرنگاران با اظهار اینکه بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی، مدرسه علمیه خواهران به صورت سازمان یافته شکل گرفته است، افزود: انقلاب اسلامی قرار است برگ تمدنی جدیدی در منطقه و جهان اسلام ایجاد کند از این رو باید زیرساخت‌های مورد نیاز ایجاد شود.

وی با اشاره به نقش مهم زنان در تبیین آموزه‌های اسلامی ودینی گفت: با شروع نهضت پیامبر اسلام (ص)، حرکت‌های عظیم تمدن سازی وتحول سازی با حضور بانوان شروع شده است و حوزه‌های علمیه به عنوان متولیان حوزه فرهنگ نقش اساسی دارند و مدارس حوزه علمیه خواهران در کنار هدفگذاری و ترتبیت مجتهده و مبلغه، کارویژه هایی نظیر تربیت بانون فعال اجتماعی را در دستور کار دارند.

وی ادامه داد: بانوان باید سکاندار خوبی برای تربیت خانواده باشد و در کنار آن توجه به تربیت وکادر مورد نیاز نظام جمهوری اسلامی در نهادهای مختلف از جمله وظایف است.

حجت الاسلام قائمی تصریح کرد: سال گذشته مراجعات به مدارس حوزه‌های علمیه خواهران در استان روند افزایشی داشته است وهرچه قدر مدارس علمیه وطلاب وارد فضای اجتماعی شوند، علاقمندی بیشتر خواهد شد.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران مازندارن با عنوان اینکه هر طلبه یک سفیر به شمار می‌رود، تصریح کرد: تاکنون کاهشی در فرایند ثبت نام و استقبال وجود نداشته است.

وی با اظهار اینکه پنج مدرسه حوزه علمیه خواهران شبانه روزی است، گفت: مدارس علمیه به عنوان نظام آموزشی پیشقراول در آموزش مجازی است و مدارس علمیه خواهران سابقه طولانی در آموزش غیرحضوری دارد و آن را در دوره کرونا نیز توسعه داده است.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران مازندران گفت: درخشش خواهران استان در جشنواره کشوری علامه حلی از جمله توفیقات بوده است و یک جشنواره استانی نیز در مازندران برپا شده است.