مدیرکل بنیاد حفظ آثار مازندران خبر داد

افتتاح فاز نخست پارک موزه دفاع مقدس

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران گفت: احداث پارک موزه دفاع مقدس در استان سه فاز در دستور کار قرار گرفته که فاز نخست آن ساعت هشت صبح روز یک‌شنبه ۱۵ بهمن افتتاح می‌شود.
به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، سردار عبدالله ملکی ظهر امروز در نشست خبری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در دهه فجر امسال بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس قصد دارد رشادت‌ها و دلاوری‌های شهیدان و مردم شریف استان مازندران را به نمایش بگذارد که در همین زمینه برنامه‌های ویژه‌ای پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه مراکز فرهنگی ۱۰ استان کشور از جمله مازندران افتتاح می‌شود، اضافه کرد: علت ابلاغیه این بود که در ساخت مرکز فرهنگی دفاع کشور اهمیت زیاد همت شده است برخی هنوز شروع نشده و برخی نیز شروع شده است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با اعلام اینکه مازندران تنها استانی است که موزه منطقه‌ای ندارد، گفت: پارک موزه در سه فاز ساعت در دستور کار قرار گرفته که فاز نخست آن ساعت هشت صبح روز یک‌شنبه ۱۵ بهمن افتتاح می‌شود و با دستور رئیس جمهور و سرلشکر باقری این مرکز در فاز نخست اجرا می‌شود و موزه دیگر هفت تپه است این موزه کامل نیست.

این مسؤول با اشاره به اینکه اجرای کار محتوایی نیز در دستور کار ما قرار دارد، تصریح کرد: نمایشگاهی با ۱۴ غرفه پیش‌بینی کردیم و در حال انجام کار محتوایی با اعتبار ۲۸۰ میلیون تومان هستیم که هواپیمای اف ۴ جنگنده قرار است این هفته بارگیری و منتقل شود.

ملکی افزود: نمایشگاه ۲ ساله قرار است افتتاح شود و فاز نخست آن موزه دفاع مقدس بهره‌برداری می‌شود که نگاهش به عملیات والفجر و هفت تپه اروند با بودجه‌ای بیش از ۱۹ میلیارد و ۲۶ میلیون تومان است.

وی یادآور شد: مازندران زیباترین مرکز فرهنگی حوزه دفاع مقدس کشور و بزرگترین مرکز فرهنگی در ۳ فاز در گذر تاریخ دارد و چاپ کتاب هزاره پایداری در مورد تاریخ تبرستان است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران  درباره برنامه افتتاحیه، اظهار کرد: این مراسم از پل بعثت پارک موزه دفاع مقدس شروع می‌شود و به طرف هفت تپه حرکت می‌کنیم و به همراه مردم نمایشگاه کتاب و آثار و بعد از آن ساختمان حسینیه وداع را افتتاح می‌کنیم.

ملکی گفت: محتوای موزه بیشتر از ساخت آن از بعد فیزیکی اهمیت دارد که در این زمینه ۶۰ هکتار عرصه سایت است که ۲۴ هکتار آن بستر خشکی و ۳۶ هکتار رودخانه بوده گفتنی است که در فاز نخست ۱۷ پروژه اجرا می‌شود.

وی تصریح کرد:  فاز سوم مازندران اشاره به این استان در گذر تاریخ دارد که بنیاد با کمک و حمایت شهرداری باید انجام شود و هدف از اجرای فاز سوم به نمایش گذاشتن نقش مردم مازندران در انقلاب اسلامی است.

*۱۰ شهید گمنام ۳۰ بهمن ماه وارد وارد مازندران می‌شوند

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران بیان کرد: در فاطمیه دوم ۳۰ بهمن ماه ۱۰ شهید گمنام وارد شهرستان سوادکوه استان مازندران می‌شوند.

این مسؤول با اعلام اینکه مردم شریف استان مازندران ۳۸ یادمان شهدای گمنام از ۶۸ یادمان را خودشان ساختند با ورود این شهدا ۳۰۵ شهید گمنام داریم، اضافه کرد: هفت شهید در ۳۰ بهمن در شهرهای ساری، بابل محمودآباد و سه شهید بعدی در منطقه دودانگه ساری فریم تشییع می‌شوند و همچنین مانور سبک غواصان نیز از برنامه های موجود در دست اجرا است.

ملکی با اشاره به جنگ نرم رسانه‌ها، افزود: نقش اصحاب رسانه در برنامه‌های ما بسیار مهم و ویژه است که برای خنثی کردن فتنه‌ها با بصیرت و هوشیاری خدمت رسانی می‌کنند.