نشست خبری سردار «عبدالله ملکی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران به مناسبت هفته دفاع مقدس در مسجد فاطمه‌الزهرا (س) مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس برگزار شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران گفت که همزمان با چهلمین سالگرد هشت سال دفاع مقدس ، یکصد هزار تن از رزمندگان استان در رده‌های مختلف اعم از نیروهای مسلح ، ارتش ، سپاه و بسیج در قالب پیشکسوتان ، جانبازان و آزادگان مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

به گزارش ایرنا ، سردار عبدالله ملکی در گفت و گو با خبرنگاران افزود : مازندران ۱۸۰ هزار رزمنده  ، ۴۳ هزار آزاده  و حدود ۵۰ هزار جانباز هشت سال جنگ تحمیلی دارد.

وی تجلیل از رزمندگان را برنامه عمومی ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس معرفی کرد و گفت : در کل کشور قرار است یک میلیون رزمنده مورد تجلیل قرار بگیرند که مازندران بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است.

ملکی افزود : حدود ۵۰۰ نفر از این رزمندگان با رعایت شرایط بهداشتی پس از سخنرانی ویدئو کنفرانسی سراسری مقام معظم رهبری روز دوشنبه سی‌و یکم شهریور با حضور مسئولان مختلف استانی در ساری مورد تجلیل قرار می گیرند و بقیه رزمندگان در قالب بسیجیان ، هنرمندان، زنان، مدافعان حرم، روحانیون، پزشکان و  اصناف که پشتیبانی کننده جنگ بودند و به نوعی در هشت سال دفاع مقدس نقش‌آفرینی داشند ، طی یک هفته به صورت حضوری و غیرحضوری در سطح شهرها ، بخش‌ها و روستاها مورد تکریم و تجلیل قرار می گیرند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران برگزاری مانور خودرویی دفاع مقدس در روز دوشنبه سی و یکم شهریور در همه شهرستان های استان را از دیگر برنامه های این هفته اعلام کرد و گفت: طبق برنامه نمایشگاه دفاع مقدس نیز در ساری و در محل موره دفاع مقدس فردا یکشنبه سی ام شهریور دایر می شود.

سردار ملکی رونمایی از ۲۰ نوار صوتی و ۱۲ کتاب دفاع مقدس مازندران خبر داد و بیان داشت: تا کنون در حوزه شهدای استان  ۲۵۰ کتاب چاپ شده است.

وی افتتاح یادمان شهدای تنکابن ،محمودآباد و عباس آباد را از دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس مازندران عنوان کرد و بیان داشت:  برنامه آبروی کوچه و محله به عنوان یادواره شهدا در سه سطح پایگاه‌ها، محلات در فضای عمومی و جلوی درب منازل مردم با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزاری می شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران به اهمیت ایثار، ایستادگی و مقاومت دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: دشمنان جمهوری اسلامی پس از چهل سال توطئه چینی همچنان نسبت به این موضوع که ریشه همه موفقیت های مردم ایران در عاشورا  ، قدرت ولی فقیه و پشتیبانی مردمی است، غافل هستند.

ملکی با بیان این که امروزه نیز شدیدترین تحریم های اقتصادی و هجمه های فرهنگی علیه مردم جمهوری اسلامی ایران وارد می شود که با پشتوانه رهنمود های مقام معظم رهبری و اطاعت پذیری مردم خنثی می شود، افزود : اگر چه مشکلات زیادی بر مردم وارد شده است و از طرفی شاهد دست اندازی برخی ها حتی مسئولان به بیت المال هستیم ، اما نظام جمهوری اسلامی همواره به دنبال ارزش های انقلاب و هشت سال دفاع مقدس است و روز به روز دست دشمنان داخلی و خارجی را در همه حوزه کوتاه می کند.

وی گفت : الگوی درس ایستادگی و مقاومت برای نسل امروزی سردار سلیمانی است . در حالی که  تمام دنیا بسیج شده اند تا عراق ، سوریه و لبنان را شکست دهند و این مناطق را در اختیار داعش قرار بدهند ، اما شهیدانی چون  سردار سلیمانی مانع انجام این عملیات خصمانه  علیه مسلمانان و در واقع جبهه مقاومت اسلام شدند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران گفت : آنچه امروز در جبهه مقاومت کشورهای منطقه وجود دارد به برکت دفاع مقدس و رزمندگان این دوران است.