به گزارش بلاغ، غلامرضا شریعتی به مناسبت ۱۷ اردیبهشت سالروز تشکیل بسیج سازندگی و تشریح برنامه های محرومیت‌زدایی و به ویژه امدادرسانی در سیل اخیر اظهار کرد: ۱۷ اردیبهشت سال ۷۹ با فرمان رهبری سازمان بسیج سازندگی در جهت ادامه فعالیت و ماموریت های جهاد سازندگی تاسیس شده است و حدود دو دهه از عمر این سازمان می‌گذرد و  شاهد فعالیت‌ها و تلاش‌های جهادی بسیجیان در حوزه‌های مختلف بودیم.

وی تصریح کرد: کار بسیج سازندگی تکیه بر توانایی مردم است تا با انرژی کار انجام می‌دهیم که اگر خود مردم اراده کنند مشکلات رفع می‌شود. برای اتمام پروژه‌ها نیازها فراوان و منابع دولتی محدود است که بسیج سازندگی به عنوان یک سازمان انقلابی با مشارکت مردم آماده خدمت‌رسانی به مردم است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه کربلا مازندران افزود: باید همه ما دست در دست هم دهیم و کشور را از جهت فرهنگی و عمرانی با الگوی اسلامی ایرانی بسازیم تا الگویی برای همه دنیا شود.

این مسئول ادامه داد: جریان بزرگ جنگ تحمیلی مشارکت مردم در کنار جانفشانی‌های رزمندگان، جبهه را به لحاظ لجستیکی پشتیبانی حمایت کردند و امروز پشتوانه محکمی برای نظام هستند.

شریعتی با بیان اینکه مردم زیربنای توسعه هستند، گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی اقتصادی مردم پایه است و مردم منابع را به عرصه عمل آورند که در دو سه سال اخیر، ۴۰ پروژه در حوزه راه، آب و ساخت مسجد در این شهرستان بیش از هفت میلیارد تومان از منابع سپاه هزینه شد.

وی از فعالیت ۸۰۰ گروه جهادی در استان برای کمک به محرومین و مستضعفین خبر داد و گفت: با توجه به گسترگی مازندران این میزان به ۱۰۰۰ گروه جهادی می رسد.

مسئول بسیج سازندگی سپاه کربلا مازندران با اشاره به فعالیت بیش از ۴۵۰ گروه جهادی استان در حادثه سیل اخیر اظهار کرد: در سیل اخیر در مازندران همه مردم با همه امکانات وارد کمک رسانی شدند و گروه‌های جهادی بسیج سازندگی توانستند ۱۰۰ واحد مسکونی را در سیل اخیر بازسازی کنند و در هفته اول سیل تمام منازل آسیب دیده در سیل را لایروبی و از گل و لای خارج کردند.

این مسئول خاطرنشان کرد: در دهه فجر سال گذشته ساخت ۴۰ هزار پروزه در سراسر کشور آغاز شد که از این تعداد، هزار و ۸۰۰ پروژه را بسیج سازندگی مازندران در ۲۷ موضوع متعهد شد.

شریعتی با بیان اینکه در حوزه مسکن محرومین پیشرفت خوبی داشتیم که تا تیرماه ساخت آنها به اتمام می‌رسد، اظهار کرد: اولویت ساخت مسکن در مناطق روستایی و محروم است موضوعات تعهد شده در ساماندهی مناطق سیل‌زده تا پایان تیرماه در فرصتی ۱۲۰ روزه به پایان خواهیم برد.

وی بابیان اینکه اقدامات بازسازی و بهسازی ۳۶۱ واحد مسکونی آسیب دیده سیل اسفند ماه ۹۷ در مناطق سیل زده مازندران آغازو تا تیرماه تحویل نیازمندان می شود، افزود: از مجموع این واحد ها، ۲۰۰ واحد مرتبط با توافق کمیته امدادامام(ره) و بهزیستی استان بوده و ۱۶۰ واحد دیگرمربوط به کسانی است که در حادثه سیل دارایی های خود را از دست دادند.
مسئول بسیج سازندگی سپاه کربلا مازندران به ایجاد ۱۳۵۰ کارگاه کوچک که عمدتا مرتبط با موضوع کشاورزی و صنایع تبدیلی مازندران است خبر داد و اظهارکرد: در سال ۹۷ برای بسیج سازندگی اتفاقات خوبی رقم خورد که با همکاری مسئولین و همت مردم استان توانستیم رتبه برتر در حوزه توسعه محرومیت زدایی، اشتغال و زیر ساخت ها را در کشور به دست آوریم که این موفقیت محصول تلاش جهادگران استان و مشارکت های مردمی است.

این مسئول ادامه داد: سال گذشته از سوی مجمع خیران محرومیت‌زدایی استان و کمک های مردمی ۸ میلیارد تومان برای پیشبرد پروژه های محرومیت زدایی کمک شده است و همچنین از محل ستاد اجرایی فرمان امام، سپاه سد و بانک انصار مجموعا ۷٫۵ میلیارد تومان کمک جذب و برای پروژه ها هزینه شد.

شریعتی در پایان گفت: فعالیت گروه های جهادی در مناطق سیل‌زده استان در ایام ماه مبارک رمضان ادامه دارد و کارها تعطیل نمی‌شود.