نشست خبری ولی الله نانوا کناری نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار به مناسبت روز خبرنگار در بابلسر برگزار شد.

به گزارش مهر، ولی الله نانوا کناری  در نشست با خبرنگاران به تقسیمات دریای خزر اشاره و اضافه کرد: تقسیمات دریای خزر طی نشستی که بین پنج کشور همسایه برگزار به آینده موکول شد و بنا برآن شد تا سهم کشور را از این دریا پیگیری کنیم.

وی با تاکید براینکه بررسی موضوع تقسیمات دریای خزر به آینده موکل شد بر لزوم دستیابی به سهم کشور در این دریا تاکید کرد.

وی درباره پس گرفتن پرسش از رئیس جمهوری نیز گفت: طرح سئوال از رئیس جمهور سه ماه قبل توسط من پیگیری شد و سوال اول را حدود ۵۰ نفر امضاء کردیم و زمان مطرح کردن آن، تعدادی از نمایندگان امضاء را پس گرفتند و در زمان طرح سئوال دوم به دلیل آنکه ترامپ موضوع خصمانه ای را نسبت به کشور مطرح کرده بود تصمیم گرفتیم در چنین شرایطی از دولتمردان برای برون رفت از تهدیدات آمریکا حمایت کنیم.

نانواکناری با بیان اینکه به مردم نمره ۲۰ می دهیم زیرا مردم به رغم همه مشکلات پای نظام ایستاده اند در عین حال اذعان کرد: اما به برخی مسئولان نمره خوب، برخی متوسط و برخی نمره مردودی می دهم.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار خرید تضمینی برنج را از بهترین راهکارها برای حمایت از کشاورزان و جلوگیری از بازار سیاه و فروش به دلالان و واسطه ها برشمرد و گفت: قیمت تضمینی برنج ۹۸۰۰ تومان تعیین شده و این مسئله بازار فروش برنج را بهتر کرده است.

وی با عنوان اینکه وضعیت اقتصادی کشور خوب نیست و به عوامل درونی و بیرونی وابسته است تصریح کرد: هدف فشارها و تحریم ها، فلج کردن اقتصاد کشور است اما برخی از مشکلات ریشه در ضعف مدیریت دارد و رانت خواری و فساد در بخش دولتی از جمله مشکلات است و از مسئولان و دستگاه قضا تقاضا داریم با رانت خواری، فساد و فحشا در جامعه برخورد جامع و اساسی داشته باشد.

نانواکناری با بیان اینکه نسبت به فرمایشات مولای متقیان توجه اساسی نکرده ایم ادامه داد: امروز باید سیره این امام همام را در جامعه جاری و ساری کنیم و دستگاه قضا و مسئولان باید برخورد قاطع با مفسدان داشته باشند.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار، تحقیق و تفحص را وظیفه نمایندگان و مجلس بیان کرد و گفت: در تحقیق و تفحص به جناح خاصی نگاه نداریم و باید بر وظایف محوطه خود دقت داشته باشیم زیرا نمایندگان ناظر برای عملکرد و وظایف دستگاه های اجرایی هستند.

وی پسماند و شیرابه ها را از مشکلات شهرستان های بابلسر و فریدونکنار برشمرد و گفت: سئوالی نیز از وزیر کشور تهیه شده است.

نانواکناری به پیگیری های برای تغییر اقلیم گاز و برق در بابلسر و فریدونکنار اشاره کرد و گفت: این مسئله را از وزارت نفت پیگیری کردیم و تذکری نیز به وزیر نفت دادیم و نامه نگاری های مختلفی از سوی فرمانداری و مجمع نمایندگان در این باره صورت گرفته است و اگر جواب درستی در این زمینه داده نشود، در مجلس طرح سئوال خواهیم کرد.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس آلودگی آب شرب را از مشکلات جدی شهرستان های حوزه انتخابیه اعلام کرد و گفت: خوشبختانه امسال وضعیت بهتر شده و ۵۰۰ لیتر بر ثانیه بر سهمیه آب بابلسر افزوده شده است.