دبیر علمی هشتمین اجلاس بین المللی دهه غدیر و دومین همایش بین المللی غدیر در نشست خبری پس از رونمایی پوستر گفت : از سال ۱۳۹۵ برگزاری اجلاس بین المللی دهه غدیر شکل و شمایل علمی و پژوهشی به خود گرفت و از آن سال در کنار برگزاری اجلاس ، برگزاری همایش علمی نیز در دستور کار قرار گرفت .

حبیب الله حلیمی افزود : در سال ۱۳۹۵ نخستین همایش علمی غدیر با حضور دانشمندان و اندیشمندان جهانی در تهران برگزار و ۲ جلد کتاب مقالات این همایش نیز چاپ شد و دومین اجلاس هم با تاکید بر غدیر و حکمرانی شایسته امسال در دانشگاه مازندران واقع در بابلسر برگزار می شود.

حلیمی محورهای فراخوان مقاله برای دومین همایش غدیر را هم شامل تحلیل مفهومی و مبانی نظری حکمرانی شایسته در اندیشه غدیر ، ابعاد و سطوح حکمرانی شایسته در اندیشه غدیر ، ویژگی ها ، ملاک ها و مصادیق حکمرانی شایسته در اندیشه غدیر ، آسیب شناسی تحقق حکمرانی شایسته ، الگو و راهکارهای تحقق حکمرانی شایسته ، نقش و آثار حکمرانی شایسته ، غدیر ، حکمرانی شایسته و نظام های سیاسی و غدیر ، حکمرانی شایسته و دکترین مهدویت اعلام کرد.

برگزاری ۲۰ پیش همایش غدیر  

دبیر علمی هشتمین اجلاس بین المللی دهه غدیر برگزاری ۲۰ پیش همایش غدیر در استان های کشور را به عنوان برنامه های پیش از آغاز برگزاری این اجلاسیه عنوان کرد وگفت: در برگزاری این پیش همایش ها اولویت را برای برگزاری این مراسم ها در استان های سنی نشین از جمله هرمزگان ، سیستان و بلوچستان و گلستان قرار دادیم .

وی افزود: علاوه بر این برگزاری پیش همایش های دهه غدیر در کشورهای اسلامی همسایه از جمله برنامه های این اجلاسیه بین المللی است .

حلیمی بدون اشاره به زمان برگزاری اجلاس بین المللی دهه غدیر، گفت که تلاش بر این است تا سید حسن نصرالله سخنران اصلی این همایش باشد.

حجت الاسلام محمود نظری دبیر اجرایی اجلاس بین المللی دهه غدیر نیز در این کنفرانس خبری گفت که غدیر یک بحث عقلانی است برای تکامل و حتما باید با آن آشنا شد .

وی با تاکید بر اینکه غدیر حادثه ای است که تنها به یک مقطع و یا یک مکان تعلق ندارد، افزود : برای رسیدن به تکامل بشری می باید مساله غدیر را شناخت و با آن آشنا شد .

نظری با اعلام این که اجلاس دهه غدیر با همکاری دنشگاه مازندران و دانشگاه مذاهب اسلامی در استان مازندران برگزار می شود ، ابراز امیدواری کرد که با حضور علما و اندیشمندان کشورهای اسلامی این موضوع از ابعاد مختلف بدرستی مورد بررسی قرار بگیرد .

هم اکنون وب سایت هشتمین جلاس بین المللی دهه غدیر و دومین همایش بین المللی غدیر به سه زبان فارسی ، عربی و انگلیسی به آدرس http://www.dghcong.ir//  قابل دسترس محققان و پژوهشگران برای اطلاع از موضوع فراخوان مقاله است .

به گزارش مهر، حبیب الله حلیمی جلودار دبیر علمی هشتمین اجلاس بین المللی دکترین جهانی دهه غدیر و دهکده جهانی معروفت و دومین همایش بین المللی غدیر با تاکید بر غدیر و حکمرانی شایسته پیش از ظهر شنبه در مراسم رونمایی از پوستر فراخوان مقاله اظهار داشت: پوستر همایش هشت محور با زیرمحورهای مختلف دارد و شیعه شناسی از جمله اهداف آن است.

وی با بیان اینکه خداوند غدیر را برای حکمرانی شایسته خلق کرده است تصریح کرد: در مکان، زمان و واقعه غدیر هیچ اختلافی با اهل تسنن نداریم و غدیر زنده کننده حدیث ثقلین است.

وی با اشاره به اینکه همایش بین المللی غدیر به صورت تخصصی برگزار می شود تصریح کرد: مقالات برگزیده این همایش در مجلات کشوری چاپ می شود.

حلیمی با اظهار اینکه حدود ۲۰ پیش همایش در کشور برنامه ریزی شده است گفت: همایش طبق برنامه ریزی یا اواخر شهریورماه یا بهمن ماه برگزار می شود.

عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز در این نشست گفت: برنامه اجلاس بین المللی غدیر هر ساله برگزار می شود و ترویج فرهنگ غدیر متاسفانه مغفول مانده است و این فرهنگ باید انگونه که شایسته است ترویج یابد.

وی با اظهار اینکه ترویج فرهنگ غدیر بسیاری از مشکلات جامعه را حل می کند یادآور شد: فرهنگ غدیر باید در جامعه نهادینه شود.

زارع به مراسم روز خبرنگار اشاره کرد و گفت: ارشاد خانه خبرنگاران و اصحاب فرهنگ و هنر است.