نشست روسا و نواب رئیسان هیات های ورزشی استان مازندران با حضور داورزنی معاون وزیر ورزش کشور

نشست روسا و نواب رئیسان هیات های ورزشی استان مازندران با حضور محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان،حبیب حسین زادگان مدیرکل ورزش و جوانان مازندران،علی اصغر یوسف نژاد نماینده ساری،احمد سعادت مند مدیرکل استعدایابی وزارت ورزش و جوانان , روهام ابوطالبی قائم مقام و دبیر هیئت ورزش های همگانی مازندران٬ و دیگر مسئولین به میزبانی اداره ورزش و جوانان شهرستان ساری در هتل قصر برگزار شد.

به گزارش تسنیم ، محمد رضا داورزنی در نشست روسا و نواب رئیس هیئت‌های ورزشی مازندران اظهار داشت: برای ایجاد نشاط، شادابی و تقویت ورزش قهرمانی نقش هیئت‌های ورزشی و ادارات ورزش استانها بسیار اثرگذار است.

وی افزود: گرامی‌داشت هفته معلم بهانه ای است تا یادی از شهید مطهری، شهدای محراب و شهدای ترور کنیم که اکنون به صورت ناجوانمردانه از سوی دشمنان نظام، تروریست خوانده می‌شود، صورت گیرد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه دشمنان از همه ابزارها برای به زانو درآوردن ملت ایران تلاش دارند، تصریح کرد: ملت در سایه همدلی و انسجام یکدیگر، توطئه‌های استکباری را نقش برآب کرده و خواهند کرد.

داورزنی با بیان اینکه جامعه ورزش کشور از همه امکانات خود برای کمک به سیل‌زدگان کشور ورود جدی داشتند، افزود: امیدواریم اجر معنوی ورزشکاران در مناطق سیل‌زده نصیب آنان از سوی باریتعالی شود.

معاون وزیر ورزش با اشاره به اینکه 25 هزار و 200 باشگاه ورزشی ثبت شده در کشور داریم، افزود: توسط مدیران باشگاهها 5500 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کرده و در بحث نظام جامع باشگاه‌داری ورزشی اقداماتی در راستای تدوین آن صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه 260 هزار شغل از قبل باشگاه داری در کشور ایجاد شده است، گفت: بیش از سه میلیون ورزشکار سازمان یافته در کشور داریم و بیش از این مقدار ورزشکاران غیرثبت شده در کشور داریم که فعالیت ورزشی داریم و 12 میلیون دانش آموز کشور از طریق معلمان ورزش فعالیت دارند.

معاون وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه دستگاه ورزش صرفا متولی توسعه فعالیت‌های ورزشی نیست، گفت: در جنگ واقعی قرار گرفتیم و خطر آن به مراتب بدتر از جنگ تحمیلی است و تخریب جامعه از درون از طریق شبکه مجازی و تخریب معنویات و اخلاقیت از جنگ مستقیم با دشمن هولناک تر و مخرب تر است.

وی با اعلام اینکه 1400 هیئت استانی و 14 هزار هیئت ورزشی در شهرستان‌های کشور داریم تا فعالیت ورزشی در کشور ساماندهی شود، تصریح کرد: نقش مربیان و معلمان ورزشی در مدارس می‌تواند در مقابله با جنگ نرم دشمن موثر واقع شود.

داورزنی با بیان اینکه اساسنامه فدراسیون‌ها در کمیسیون فرعی دولت بررسی شده است، افزود: با تدوین آیین نامه فدراسیون‌ها، جایگاه هیئت‌های ورزشی استانها و مدیران کل ورزش در استانها ارتقا خواهد یافت.