به مناسبت روز خبرنگار و روز جهانی عکاسی مراسم تجلیل رئیس هیات اسکواش استان مازندران از خبرنگاران و عکاسان حوزه ورزش برگزار شد.

رئیس هیات اسکواش استان مازندران :

 مازندران می تواند پایلوت اسکواش ساحلی باشد

مجید جعفری رئیس هیات اسکواش استان مازندران در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت اسکواش استان مازندران اظهار داشت : تاکنون 6 هیات فعال در شهرهای مختلف داریم که بزودی این تعداد به 12 هیات شهرستانی افزایش پیدا خواهد کرد. حدود 200 ورزشکار ثبت نام کرده داریم که از این تعداد فعلا فقط حدود 100 ورزشکار به دلیل شرایط گرانی و پرهزینه بودن این رشته ورزشی فعال هستند.

رئیس هیات اسکواش استان مازندران در بخش دیگری از صحبت‌های خود به معرفی رشته اسکواش پرداخت و گفت: طبق تحقیقات به عمل آمده در علوم ورزشی، اسکواش جزو ۱۰رشته‌ای است که تمامی شاخص‌های سلامت را دارد.

۳۰ دقیقه بازی اسکواش مساوی است با ۹۰ دقیقه فوتبال. ورزشکار این رشته باید به صورت همزمان و در یک هزارم ثانیه تصمیم بگیرد که چه زمان، به چه شکل و کجا به توپ خود ضربه بزند و حریف را که بر خلاف دیگر رشته‌های راکتی در کنار او قرار می گیرد را مغلوب کند.

رئیس هیات اسکواش استان مازندران بیان داشت: با برنامه‌های پیش بینی شده که از آن جمله می‌توان به استعدادیابی و تعامل با آموزش و پرورش و توسعه اسکواش باز اشاره کرد به دنبال جذب نوجوانان و جوانان به این رشته مفرح و جذاب هستیم.

رئیس هیات اسکواش استان مازندران تأکید کرد: بزرگ ترین مشکل اسکواش مازندران نداشتن فضای کافی و مناسب است که در صورت جذب اسپانسر و حمایت‌های مالی می‌توانیم این مشکل را نیز رفع کنیم.

وی افزود: هیات اسکواش استان مازندران با برگزاری نشست های مختلف با شهرداری ها و هیات های دانشجویی و دانش آموزشی، همچنین این قول را گرفته است که با راه اندازی این رشته در دانشگاه ها و مدارس در راه آکادمیک کردن آموزش‌های علمی نیز قدم بردارد .

وی در خصوص راه اندازی اسکواش ساحلی با تأکید بر اینکه مازندران به لحاظ برخورداری از جاذبه های توریستی این فرصت را دارد تا پایلوت اسکواش ساحلی نیز باشد خاطرنشان کرد: از آنجایی که بنده مسئول پیگیری های اسکواش ساحلی هستم، برنامه ریزی های خوبی در سطح استان و کشور صورت گرفته و بزودی اسکواش ساحلی هم راه اندازی خواهد شد.

وی، استعداد یابی و برگزاری دوره های آموزشی برای مربیان و داوران را از دیگر برنامه های اولویت دار خود در هیات اسکواش عنوان کرد.

لازم به ذکر است در پایان این نشست صمیمی ، رئیس هیات اسکواش استان مازندران از خبرنگاران و عکاسان خبری ورزشی با اهدای لوح تقدیر  قدردانی کرد.