دیدار مدیران و معاونان اداره کل آموزش و پرورش مازندران، ادارات آموزش و پرورش ناحیه یک و دو ساری و فعالان حوزه قرآن ، عترت و نماز آموزش و پرورش با حجت الاسلام لایینی نماینده ولی فقیه در استان

نمایندگی ولی فقیه در استان در جمع فعالان حوزه قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش مازندران:

حضور قرآن در صحنه زندگی، دغدغه اولیای دین و شهدا بوده است

فعالان حوزه قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش مازندران به اتفاق مدیران و معاونان اداره‌کل آموزش و پرورش و ادارات ناحیه یک و دو ساری به دیدار نماینده مقام معظم رهبری در استان رفتند و ضمن اقامه نماز ظهر و عصر، به سخنان وی گوش دادند.
حجت الاسلام محمدی لایینی در این دیدار، ضمن قدردانی از مدیران و کارکنان آموزش و پرورش، بر حضور قرآن در صحنه زندگی تأکید کرد و گفت: این امر، دغدغه اولیای دین و دغدغه همه شهدا بوده است.
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران، «محمدی لایینی» همچنین بر حضور «دین حداکثری» در زندگی تأکید و خاطرنشان کرد: دین باید اصل و هدف باشد و ما باید زندگی را بر محور دین و خدا بچرخانیم نه اینکه به دین حداقلی قانع باشیم و زندگی مادی را اصل بدانیم.
نماینده مقام معظم رهبری همچنین گفت: دین مجموعه ای از سیاست و عبادت و تعلیم و تربیت است و جدا کردن هرکدام ازینها از بقیه خطااست و ما باید اسلام را در کلیت ببینیم و آن را اجرا کنیم و همین را فرهنگ‌سازی کنیم.
وی در ادامه نقش معلمان را بسیار اساسی توصیف کرد و افزود: معلم و مربی باید اهل نافله باشد تا بچه‌ها نماز واجب را بخوانند و مربی همواره باید یگ گام جلوتر از متربی باشد چون اگر معلم، تنها اهل نماز واجب باشد، متربی شاید نماز واجب را نخواند چون متربی، همواره یک گام عقب‌تر از مربی است.
حجت الاسلام محمدی لایینی بر ضرورت توجه به معیشت معلمان تأکید کرد و گفت: اما گاه کارها و تلاش ما نتیجه نیاز نیست و نتیجه آز است ضمن اینکه با توجه به نیاز اقتصادی آحاد جامعه به‌ویژه معلمان نیازشان باید در حد شأن آنان تامین شود.
وی در پایان از تلاشی که آموزش و پرورش در حوزه قرآن، عترت و نماز انجام داد قدردانی کرد و گفت: برای شما بزرگواران آرزوی انسجام بیشتر و توفیقات افزون‌تر آرزو دارم.

 

معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش مازندران در دیدار با نمایندگی ولی فقیه در استان:

برای نخستین بار، اجلاس درون‌مدرسه‌ای نماز، به ابتکار مازندران برگزار شد

فعالان حوزه قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش مازندران به اتفاق مدیران و معاونان اداره‌کل آموزش و پرورش و ادارات ناحیه یک و دو ساری به دیدار نماینده مقام معظم رهبری در استان رفتند و ضمن اقامه نماز ظهر و عصر، به سخنان وی گوش دادند.
محمد شعبانی در ابتدای این دیدار ضمن ابلاغ سلام «عسکری نیکزاد» مدیرکل آموزش و پرورش که بنا به ماموریت ویژه‌ای که پیش آمد، موفق به حضور در این جلسه نشدند، از حجت الاسلام محمدی لایینی به خاطر هماهنگی در برگزاری این دیدار قدردانی کرد و گفت: مقام معظم رهبری مد ظله العالی فرمودند آموزش و پرورش یک دستگاه صرفاً هزینه‌بردار نیست به این اعتبار که رکن مهم توسعه یعنی نیروی انسانی کشور را تأمین می‌کند.
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش «شعبانی» در ادامه افزود: تیمی که در این دیدار حاضر شدند عمدتاً تیم حوزه پرورشی است و ما در این حوزه، کارهای زیادی داریم اما چون این هفته، هفته «قرآن، عترت و نماز» بود، به خمت شما رسیدیم تا ضمن ارائه گزارش کوتاهی از عملکرد این بخش، از رهنمودهای حضرت‌عالی نیز بهره‌مند شویم اما آموزش و پرورش درگیر مشکلات متعدد است و به تنهایی نمی‌تواند به اهداف خود برسد و نیازمند همکاری همه دستگاه‌ها به ویژه همراهی شخص حضرت‌عالی است.
وی در ادامه افزود: در مسابقات قرآن، عترت و نماز که طی همین چند روز آتی از مدارس آغاز خواهد شد بیش از 200 هزار نفر از دانش‌آموزان شرکت می‌کنند و صادقانه بگویم که دستان ما در برابر این سطح از مشارکت دانش‌آموزی بالاست و گاهی اوقات توان پذیرش این تعداد از دانش‌آموزان را در عرصه فعالیت‌های دینی نداریم.
محمد شعبانی همچنین به موضوع خطیر نماز پرداخت و گفت: امسال برای نخستین بار و به ابتکار استان، اجلاسیه نماز را به درون‌مدرسه کشاندیم به جای اجلاسیه‌های استانی که هزینه‌های زیادی دارد.
معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش مازندران در ادامه به موضوع نمازخانه‌ها پرداخت و گفت: علی‌رغم اینکه بسیاری از مدارس، نمازخانه مستقل دارند اما برخی مدارس، فاقد این فضاها هستند و تلاش داریم با استفاده از ظرفیت خیّران، این مشکل هم مرتفع گردد.
وی به فعالیت دارالقرآن‌ها اشاره کرد و گفت: در سطح استان 34 دارالقرآن داریم که در سال‌های اخیر فعالیت‌های خود را تخصصی‌تر پیش می‌برند ضمن اینکه در موضوع ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیز به ابتکار مازندران، میزبان طرح چهل هزار یادواره در چهل هزار مدرسه به نام چهل هزار شهید دانش‌آموز هستیم و دبیرخانه این طرح نیز در استان است اما در حوزه فعالیت‌های فرهنگی نیازمند حمایت و هدایت شما هستیم.