نشست ویژه مرحله دوم کمک‌های مومنانه در مازندران در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد

به گزارش تسنیم، آیت الله محمد باقر محمدی لائینی در نشست مرحله دوم کمک‌های مومنانه در مازندران، اظهار داشت: احسان و نیکوکاری اثری ماندگار بوده که اثرات آن را در ابعاد مختلف زندگی انسان قابل مشاهده است.

وی افزود: زحمات و تلاش‌هایی که در مرحله نخست،کمک‌های مومنانه با عنوان رزمایش که از طرف مقام معظم رهبری اعلام شده بود تلاش گروه‌های جهادی، فرماندهان سپاه، ائمه جمعه،  بسیجیان، جوانان، جامعه زنان بسیار موثر بوده که حماسه بزرگی آفریدند.

نماینده ولی فقیه در مازندران ادامه داد: دبیر قرارگاه کمک‌های مردمی، سپاه پاسداران بوده که همگان مشاهده کردند جانانه به میدان آمدند و جای قدردانی دارد امیدواریم این مرحله نیز

نهضت احسان و نیکوکاری به درستی اجرایی شود 

وی گفت: در رزمایش کمک‌های مومنانه که در مرحله نخست انجام شد، 300 هزار سبد کالا در اختیار نیازمندان قرار گرفت که ارزش آن 124 میلیارد تومان بوده است.

امام جمعه ساری تصریح کرد: تا زمانی که این ویروس کرونا وجود دارد، باید فضای تعاون و کمک در جامعه جاری باشد که مرحله دوم حماسه مادی و معنوی این احسان و تعاون درسه مرحله به جامعه هدف تحویل می‌شود.

لائینی گفت: مقرر شد مرحله نخست رزمایش کمک مومنانه در دهه ولایت از قربان تاغدیر، مرحله دوم دهه اول محرم و مرحله سوم آخر ماه صفر، همزمان با رحلت و شهادت پیامبر اکرم، امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا اجرایی شود.

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: نهادهای حمایتی جامعه هدف خو درا دارند، اما هدف رزمایش شناسایی افراد و اقشار آسیبپذیری است که کسب و کار آنان دچارمشکل شده است که محله محور و مسجد محور کمک کنیم.

وی تاکید کرد: این رزمایش صف واحدی است که با تلاش و انگیزه بالا و حفظ حرمت وآبروی مومنان حضور یافتیم و دبیرخانه این قرارگاه نیز تشکیل و مصوبات و جلسات موضوع و دستور را مشخص و پیگیری کند.

حجت الاسلام بشیر عالیشاه، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران نیز گفت: 76 هزار خانوار تحت پوشش امداد قرار دارند  و هفته گذشته به 204 نوعروس سه میلیارد تومان جهیزیه اهدا شد.

وی بیان کرد: 180مرکز نیکوکاری و 1500شورای زکات نیز دراستان فعال است. اگر همه نهادها تجت پوشش سامانه سخا قرار گیرند، توزیع عدالت به نحو مطلوبی انجام خواهد شد.

سرهنگ پاسدار سیاوش مسلمی نیز در این نشست اجرایی کمک‌های مومنانه در دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران اظهار داشت: مرحله نخست لبیک به فرمایش مقام معظم رهبری در 29 فروردین امسال در قالب رزمایش مومنانه به درستی اجرا شد و همه اقشار به میدان آمدند.

وی افزود: زمان پیروزی انقلاب اسلامی دو عنصر روحانیت به رهبری امام راحل و خو دمردم نقش مهمی داشتند که امروز دشمن تلاش دارد میان مردم و روحانیت فاصله ایجاد و ناامیدی را در جامعه ترویج کند، باید حواسمان به توطئه‌های دشمنان باشد.

فرمانده سپاه کربلای مازندران تصریح کرد: هدف ما برافراشته شدن پرچم اتقلاب اسلامی بوده که باید تمام نهادها جهت هم افزایی در این مسیر گام بردارند و سپاه نقش دبیری قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) را در رزمایش کمک مومنانه برعهده دارد.

مسلمی گفت: در مرحله جدید کمک مومنانه، علاوه بر موادغذایی، لباس و لوازم التحریر میان نیازمندان توزیع می‌شود.هر فرد و نهادی که به آرمان انقلاب اعتقاد داشته باشد یک بسیجی است و هدف ما اجرای فرمایش مقام معظم رهبری است.

فرمانده سپاه کربلای مازندران گفت: باید آنچه شایسته و متناسب با شان مردم است بتوانیم این کار را انجام دهیم و موجب شادمانی مردم و خرسندی مقام معظم رهبری شویم.

مسلمی اضافه کرد: مرحله جدید رزمایش کمک مومنانه از عید قربان تاعید غدیر، مرحله دوم دهه نخست تا عاشورای حسینی و مرحله سوم آخر ماه صفر همزمان با شهادت پیامبر اکرم  (ص) نجام می‌شود.

بازتاب وسیع رزمایش مومنانه از سوی رسانه‌ها

عباس زارع مدیرکل ارشاد مازندران نیز گفت: باید در این امر و رزمایش بزرگ بازتاب رسانه ای توسط خبرنگاران صورت گیرد که اصحاب رسانه در خدمت قرارگاه کمک مومنانه هستند.

علی رجبی مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران نیز گفت: 220 هزار خانوار تحت پوشش کمیته امدا  و بهزیستی قرار دارند که علاوه بر جامعه هدف این دو نهاد باید به کارگران ساده و مشاغلی که تعطیل شدند نیز توجه شود.

رجبی افزود: 80 خیریه شهرستانی و  600 خیریه روستایی دراستان فعال است که می‌توانیم از ظرفیت آنان استفاده کنیم و در این مسیر آبرو و حیثیت مومنان حفظ شود.