رییس حوزه هنری مازندران در نشست «چالش های چهل سالگی» به تبیین جایگاه هنر در فرهنگ مقاومت پرداخت.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری استان مازندران وی در نشستی که در این نهاد برگزار شد فرهنگ مقاومت را زمینه ساز گفتمان مقاومت برشمرد و خاطر نشان کرد: گفتمان مقاومت نیز فرهنگ مقاومت را توسعه بخشیده و این ما را به تمدن ایرانی اسلامی نزدیک تر می کند.

گفتنی است «سینا دلشادی» این گردهمایی را که با حضور «مجید مصلحی» مدیرکل امور استانها و مجلس حوزه هنری با هدف پرداختن به عنصر مقاومت در انقلاب اسلامی برپا شد، در راستای بیانات مقام معظم رهبری(مدظله) مبنی بر «تبلیغ نظریه مقاومت» و ادامه سلسله جلسات و مباحث گذشته حوزه هنری استان با این موضوع خواند و گفت: تبلیغ نسبت به اطلاع رسانی و شعار دادن تفاوت دارد.چنانکه تبلیغ بر نگرش، رفتار و متعاقبا شکل گیری سبک زندگی اثر می‌گذارد، بنابر این مولفه مقاومت عنصری حیاتی در تحقق تمدن نوین اسلامی به شمار میرود.
وی افزود: نقش هنر همان چیزی است که مقام معظم رهبری فرمودند، یعنی «هنر باید میدان داری کند» بنابر این هنر بهترین مولفه و وسیله برای بیان وقایع و حقایق و دستاوردهای انقلاب اسلامی و تبلیغ نظریه مقاومت و از این رو حائز نقشی محوری در تحقق تمدن نوین اسلامی ایرانی می باشد.
سینا دلشادی در پایان مطالب خود تاکید کرد که ما خود را در قبال فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله) مخاطب و البته مسئول دانسته و در همین راستا برنامه ریزی و فعالیت خواهیم کرد.
گفتنی است در ادامه بخش اول این محفل که با حضور جمعی از منتخبین اعضای جبهه فرهنگی استان( چهره های فرهنگی هنری، مسئولان استانی و فعالان رسانه و فضای مجازی و …) شکل گرفت، وب سایت «چهل برگ» -ویژه نمایش آثار فرهنگی هنری بومی و آثار و رویش های انقلابی و فاخر- رونمایی گشته و مقرر شد تا دهه فجر سال جاری مراحل بارگذاری و طراحی آن به پایان برسد.
همچنین در بخش دوم نشست «چالش چهل سالگی» «مجید مصلحی» مدیرکل امور استانها و مجلس حوزه هنری ( دارنده دکتری مهندسی سیستمهای فرهنگی از دانشگاه امام حسین(ع)درباره « عنصر مقاومت در انقلاب» و تحلیل آن به بیان دیدگاه خود پرداخت.