نمازجمعه ساری به امامت آیت الله محمدی لائینی

عکاس(محسن هدایتی بنیادآباد) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

نماز جمعه باشکوه شهرستان ساری به امامت آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در مازندران برگزار شد.

به گزارش  فارس ، آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ساری، درباره مساله توزیع هدفمند یارانه‌هابه نفع مردم اظهار کرد: با همین ارز ترجیحی خوراک سگ و گربه و مواد آرایشی  را وارد می‌کردند که بعضا همین مواد هم فاسد بوده و برای توجیه کار خودشان ترویج بستر سگ‌بازی، سگ‌داری و سگ‌گردانی را در دستور کار قرار دادند و تا جایی پیش رفتند که امروز شاهدیم که در خانه‌ها به‌عنوان فرزند نگهداری می‌شود.

وی گفت: اینکه می‌بینیم از کانال سهمیه‌بندی کالا وجود ندارد ولی در بازار آزاد وجود دارد این است به اسم یارانه پول گرفته می‌شد و جنس  وارد می‌کردند، یک مقدار وارد بازار مصرف و بقیه را راهی بازار آزاد می‌کردند.

نماینده ولی فقیه در مازندران بیان کرد: اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ها و اختصاص یارانه به اقشار کم‌درآمد ارائه طرح و برنامه برای تولید است،به دلیل اینکه واردکنندگان سودشان در واردات است در کنار واردات رانت بخورند پس سعی می‌کنند تا می‌توانند جنس وارد کنند و در کنار آن بر سر تولیدات داخلی بزنند؛ به‌طوری‌که هر یک میلیارد دلار می‌توانست ۱۰۰هزار شاغل را بیکار کند.

محمدی لائینی با اعلام اینکه در مناطق آزاد تجاری بنا بود از این مراکز برای صادرات استفاده کنیم ولی اکنون به گذرگاه وارداتی تبدیل شدند، تصریح کرد: اینکه می‌بینیم فساد، رانت و سوءاستفاده در دوگانه بودن نرخ ارز ۴۲۰۰ با ۲۵ هزار تومانی بود ولی اگر بنا باشد کالای ارزان‌تر به دست مردم دهیم یک راهش این است یارانه را به واردکننده دهیم تا واردکننده جنس بیاورد و ارزان به دست مردم دهد که این راه فساد دارد راه دوم این است که یارانه را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار دهیم که این راه عاقلانه‌ترین و سالم‌ترین راه است.

وی یادآور شد: همه دانشمندان اقتصاد این مهم را باور دارند که اقتصاد ایران باید از این وضعیت خارج شود و نیاز به جراحی دارد و در کنار این مسائل دشمن هم به دنبال تنش‌ است و سعی دارد که تنش‌های اولیه که به دلیل تغییر قیمت‌ها پیش می‌آید را به نفع اهداف شوم خود استفاده کند که باید متولیان مردم را کاملا توجیه کنند و این مهم به نفع مردم و مملکت است.

نماینده ولی فقیه در مازندران با تاکید بر اینکه باید از این طرح مهم اقتصادی که هر سه قوه و هم مقام معظم رهبری حمایت می‌کنند، حمایت کنیم، خاطرنشان کرد: عده‌ای آشوب‌طلب از خارج و داخل می‌خواستند سوءاستفاده کنند، ولی مردم باید بدانند نباید با اینها همراهی کرد بلکه مردم در کنار نیروهای امنیتی باید با این عناصر مبارزه کنند.

محمدی‌لائینی بیان کرد: مسؤولان به نرخ‌ها کاملا نظارت کنند و کسبه ما در عین اینکه دلسوز هستند باید مراقب باشند برخی سوءاستفاده‌کننده نام آنها را بدنام نکنند.

وی ادامه داد: توصیه‌ای هم به دشمنان داریم به‌ویژه آنهایی که کورکورانه به دنبال حرف‌های دشمنان و بلندگو و دست و زبان آنان هستند، جنگ نیابتی از طرف آنان انجام ندهند باید مصلحت مملکت و ملت خودتان را ببینید و دنباله‌روی دشمنان نباشید.

نماینده ولی فقیه در مازندران اضافه کرد: در فضای مجازی هم انواع پیامک‌ها از طرف منافقان، بهایی‌ها، ضدانقلاب‌ها، سلطنت‌طلب‌ها در بیرون و درون به ویژه وهابی‌های سعودی پخش می‌شود هیچ کس حق ندارد آن را به دیگری ارسال کند؛ به این دلیل که آنها یک پیام می‌فرستند ما با دست خودمان این پیام را اشاعه می‌دهیم و نباید به این جنگ رسانه‌ای دامن بزنیم.

این مسؤول بیان کرد: باید بدانیم در پخش این پیامک‌ها تمام آثار سویی که در ذهن افراد می‌گذارد که در این امر شریک هستید و اگر به گوشی همراه کلیپ‌ها و پیام‌های منفی رسیده از طرف دشمنان و منافقان است که اولا نباید خواند و موضوع مهم که نباید آن را به دیگری ارسال کرد تا این دامنه فروکش کند.

محمدی‌لائینی با بیان اینکه امروز سالروز لغو کاپیتولاسیون است که نخستین جرقه انقلاب و فریاد بیدارکننده و هوشیارانه امام راحل از همین ماجرا بوده است که هم ضداستبدادی و هم ضداستعماری بود، افزود: همزمان با  آن مسئله با رژیم دست‌نشانده پهلوی که زیر بار ننگ و ذلت رفتند مبارزه شد و هم آمریکای مستکبری لایحه و برنامه‌ای را بر ما تحمیل کرده بود.

وی ادامه داد: صدور انقلاب با یک حرکت استکبارستیزی و استبدادستیزی بود و ۴۲ سال از انقلاب می‌گذرد ما ذره‌ای انحراف از این مسیر استکبارستیزی نمی‌بینیم در سیاست کلی نظام از زبان رهبری امام خمینی (ره) تا مقام معظم رهبری جهت‌گیری همان است، درست است برخی مسؤولان و دولت‌هایی که سرکار آمدند غرب‌گرا، غرب‌گدا،  لیبرال مسلک، دلباخته غرب و دو تابعیتی بودند اینها ملاک انقلاب نیست بلکه ملاک انقلاب خط و مشی از جانب رهبری و بیانات و اصول کلی از سوی ایشان است.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به اینکه امروز هم انقلاب به بزرگترین نهاد ضداستعماری تبدیل شده است، یادآور شد: بسیاری از کشورهای اسلامی و عربی که در آغاز اشغال فلسطین علیه صهیونیسم و آمریکا بودند امروز خودشان دوست آمریکا و صهیونیسم شدند که به آن انحراف می‌گویند اما آمریکا ناراحتی‌اش از همین است که چرا انقلاب اسلامی ایران خط و مشی‌اش تغییر نمی‌کند به صراحت هم اعلام کردند خواسته ما تغییر خط و مشی انقلاب و بعد هم تغییر خود انقلاب است و ناراحتی‌شان از این است که انقلاب از خط استکبارستیزی منحرف نمی‌شود.

این مسؤول بیان کرد: در روز قدس امسال یکی از فرازهای مهم استکبارستیزی بود مردم با حرکت بسیار معنادار آمدند این خط استکبارستیزی انقلاب اسلامی را تقویت کردند.

محمدی‌لائینی ادامه داد: براساس روایات از غفلت‌ها باید پرهیز کرد سعی کنیم دچار خواب غفلت نشویم یکی از فلسفه‌های نماز جمعه همین است که انسان هفته‌ای یک‌بار با حضور در مراسم عبادی از غفلت‌زدایی، سفارش به تقوا شود.

وی با بیان اینکه همه شما نمازگزاران را به تقوای الهی سفارش و توصیه می‌کنم، افزود: رعایت حلال و حرام، پرهیز از گناه ویژگی افراد باتقوا است و اگر می‌خواهیم عاقبت به بخیر باشیم که با تقوا امکان‌پذیر خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در مازندران در پایان گفت: ‌زبان مهم‌ترین عضوی است که باید آن را کنترل کنیم تا باتقوا باشیم، که امیدواریم خداوند به همه ما توفیق باتقوا و باتقواتر شدن عنایت کند.